Reklama/advertisment

Počúvate rock a metal? Určite ste si všimli, že tomuto žánru fandia najmä muži, no predsa sa nájde nejaké percento speváčok, ktoré dokonalo reprezentujú tento tvrdší žáner.

Reklama/advertisment

Aj vďaka ním sme spoznali kapely ako Evanescence, Within Temptation,The Agonist či Nightwish.  Dnes vám predstavíme prvú nádielku týchto krások, ktoré majú čo ponúknuť (nielen) hlasom.

Reklama/advertisment

Simone Simons

Túto ryšavú krásku z Holandska môžeme poznať z kapely Epica. V roku 2002 opúšťa kapelu frontmanka Helena Michaelsen a na jej miesto smeruje práve Simone. Kapela hrá symfonický metal a budúci rok vydáva už svoj šiesty album.

Reklama/advertisment

epica

Tarja Turunen

Fínsku kapelu Nightwish asi pozná každý metalový fanúšik. Ich speváčka dokázala neskutočne spojiť heavy metal spolu so symfóniou. Speváčkou v kapele bola takmer 10 rokov a dnes má úspešnú sólovú kariéru, vďaka ktorej navštívila napríklad aj festival Rock pod Kameňom na východnom slovensku.

tarja

Alissa

The Agonist melodic-death metalová kapela, kde je za mikrofónom práve Alissa. Nikto by snáď ani nepovedal, že takáto kráska môže mať predpoklady aj na scream, ktorý je prekrývaný krásnymi melodickými refrénmi. V roku 2012 dokonca bola pozvaná ako zastupujúca spevačka kapely Nightwish, kde zastúpila chorú speváčku Annete Olzon na jednom z koncertov.

the

Taylor Momsen

Na záver tejto časti sme si nechali lahôdku- Taylor Momsen ktorá pôsobí v kapele The Pretty Reckless. Táto americká alternatívna rockova kapela z New Yorku v 2014 vydala svoj druhý štúdiový album s názvom „Going To Hell“.

the pretty

zdroj wikipedia.org

 

 

 

Loading...