Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

6 známych miliardárov investuje milióny na zaujímavú vec! Budú kvôli tomu žiť naveky?

Miliardári si svoje peniaze chcú vychutnať dlhšie, ako bežní ľudia. Rozhodli sa, že si skúsia predĺžiť svoj život. Najlepšie naveky. Starnutie zdá sa považujú za svoj najväčší problém 🙂

Najúspešnejší a bohatí vodcovia zo Silicon Valley stále viac investujú do nových technológií a do biomedicínskeho výskumu v nádeji, že objavia tajomstvo dlhovekosti. Zoltan Istvan, futurológ a americký prezidentský kandidát za Transhumanist Party povedal, že investície bohatších začínajú mať jasné obrysy v podobe nových výrobkov a postupov. Istvan a jeho strana sa dlhodobo zapodievajú možnosťami vedy a techniky pri riešení globálnych problémov.  Hŕstka miliardárov odviedla veľa dôležitej práce ohľadom výskumu dlhovekosti. Šesť až sedem ľudí má veľký záujem o možnostiach predĺženia života. Investujú ročne aj 100 miliónov dolárov do výskumu v tomto smere.

investujú milióny

Zoznam miliardárov, ktorí sa zaujímajú o predĺženie života a do vedy investujú milióny, odhalil šesť mien.

 

1. Peter Thiel

Spoluzakladateľ PayPal je známy svojími raritnými investíciami. Teraz financuje veľké biotechnológie. Theil verí, že medicína je v boji proti starnutiu nepreskúmaná. Berie pravidelne rastové hormóny a plánuje sa podieľať na výskume ohľadom kryonického zmrazovania. Theil už v roku 2006 poskytol 3,5 miliónov dolárov neziskovej organizácii na prácu za účelom predĺženia života, k čomu malo prispieť predovšetkým zrýchlenie vývoja tkanivového inžinierstva a regeneratívneho lekárstva.

Nemalé peniaze investoval taktiež do biotechnologických spoločností.

Od roku 2011 investoval cez 17 miliónov dolárov do spoločnosti Counsyl, ktorá sa zaberá skríningom DNA.

 

2. Larry Ellison

Zakladateľ spoločnosti Oracle tvrdí, že chce žit večne. Je vášnivým zástancom investícií do „protistárnucich“ prostriedkov a technológií. Jeho Ellison Medical Foundation „podporuje základný biomedicínsky výskum procesov, dôležitých pre stárnutie a vývoj životných procesov a chorôb spojených s rastúcim vekom a zdravotným postihnutím.“

Fond údajne daroval vo forme grantov do lekárskych výskumov asi 430 miliónov dolárov od roku 1997. Asi 80 % z toho sa venovalo boju proti starnutiu.

Smrť pre mňa nemala nikdy zmysel. Ako môže človek existovať a potom z ničoho nič zmiznúť a už nikdy nebyť?

citoval Ellisona jeho životopisec Mike Wilson v roku 2003.

 

3. Larry Page

Spoluzakladateľ spoločnosti Google a generálni riaditeľ spoločnosti Alphabet založil v roku 2003 firmu Calico (skratka pre California Life Company) na výskum stárnutia. V roku 2014 do Calica investoval Google nad 750 miliónov dolárov.

V roku 2013 na seba spoločnosť upozornila výskumom, pri ktorom dokázala genetickou mutáciou predĺžiť životnosť dážďoviek. Tie sa v ľudskom ekvivalente potom dožívali 400 až 500 rokov.

ixjfm-579x297

4. Sergej Brin

Taktiež ďalší spoluzakladateľ Googlu Sergej Brin investoval do výskumu dlhovekosti nemalé sumy. Zvláštny záujem má 41 ročný podnikateľ na liečbe Parkinsonovej choroby. Brin v roku 2008 oznámil, že hodlá objaviť gén, ktorý zvyšuje riziko vzniku tohto ochorenia nervovej sústavy. Za hľadanie lieku na chorobu potom zaplatil cez 150 miliónov dolárov. Súčasťou laboratória Google bola aj divízia Life Science Team, ktorá sa zameriavala na vývoj takýchto vynálezov, ako boli napríklad kontaktné šošovky detektujúce hladinu glukózy v krvi.

Súčasný šéf materskej spoločnosti Google Alphabet preto podporoval vedca a lekára a sám viedol Google X, polotajné laboratórium pre vývoj tých najodvážnejších technologických vynálezov, Ich dielom sú napríklad samoriadiace bezpilotné automobily.

 

Už minulého roka šéf divízie Andrew Conrád predstavil projekt, kde jeho cieľom je výroba nanočastíc, ktoré v krvi dokážu odhaliť vznikajúcu rakovinu.

 

5. Mark Zuckerberg

Slávny vedec Stephen Hawking sa nedávno zakladateľa Facebooku opýtal, čo ho v oblasti vedy a techniky najviac zaujíma a prečo.

Najviac ma zaujímajú otázky, ktoré sa týkajú ľudí. Čo by nám umožnilo večný život? Dokážeme vyliečiť všetky choroby? Ako funguje mozog? Ako funguje proces učenia a môžeme posilniť a zlepšiť ľudské schopnosti tak, aby sa ľudia naučili miliónkrát viac, než doteraz?                           Odpovedal Zuckerberg.

Zuckerberg so svojou manželkou Priscillou Chan, Sergejom Brinom a jeho exmanželkou Ann Wojcicki založili nadačnú cenu, ktorá každoročne udeľuje  milióny dolárov vedcom, ktorí nájdu nové spôsoby, ako predĺžiť ľudský život.

 

6. Sean Parker 

Prvý prezident Facebooku a spoluzakladateľ Napstern tvrdí, že pre neho sú investície do predĺženého ľudského života osobné záležitosti. Podľa listu The Washington Post je dôvodom jeho aj miestny život ohrozujúce alergie na niektoré potraviny. V rodine má nekoľko osôb s autoimunitnou poruchou.

Do výskumu alergii a rakoviny preto Parker údajne investoval miliardy dolárov.

 

Zdroj: http://www.svobodnymonitor.cz/

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií