Addamsovci, čudná rodinka obľúbujúca čiernu farbu a morbídnosť, sú už kultovou filmovou záležitosťou. Ako sa zmenili po 26. rokoch od posledného filmu?

Addamsovci ovládli televízne obrazovky vďaka filmom v deväťdesiatych rokoch minulého storočia. Odvtedy už uplynulo neuveriteľných 26 rokov, no na obľúbenosti zvrátenej rodiny ľudia nezanevreli a stále si ju radi pustia zas a znova. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako sa časom zmenili predstavitelia jednotlivých postáv.

 

Gomez Addams – Raul Julia

gomez-addams

Predstaviteľ vášnivého Gomeza, Raul Julia, bol fešák, no krátko po natočení posledného filmu upadol do kómy, z ktorej sa, žiaľ, už neprebral.

Morticia Addams – Anjelica Huston

morticia-addams

Aj keď výrazné tvárové črty krásnej Morticie si človek ľahko zapamätal, v iných filmoch túto herečku veľmi vidieť nebolo. Dostala však Oscara za vedľajšiu rolu vo filme Česť rodiny Prizziovcov.

Wednesday Addams – Christina Ricci

wednesday-addams

Zvrátená, no krásna, Wednesday, ktorá stále nosila zapletené vrkoče vyrástla do krásy. Jej predstaviteľka Christina Ricci sa herectvu venuje doteraz a je dokonca ocenená Zlatým glóbusom.

Pugsley Addams – Jimmy Workman

pugsley-addams

Predstaviteľ Pugsleya sa po skončení nakrúcania objavil v niekoľkých malých filmových rolách, no časom herectvo zavesil na klinec. Venuje sa technickej stránke filmov a seriálov a môžeme mu vďačiť i za populárnu rozprávku Život s Louiem.

Pubert Addams – Kristen Hopper a Kaitlyn Hopper

pubert-addams

Posledné dieťa Morticie a Gomeza, chlapček Pubert, čelil rôznym nástrahám, ktoré si naňho pripravili starší súrodenci. V skutočnosti Puberta nehral chlapec ale dievča. Dokonca dve dievčatá, dvojičky.

Strýko Fester – Christopher Lloyd

stryko-fester

Predstaviteľ strýka Festera je veľmi významným a populárnym hercom, ktorý má na svojom konte napríklad účinkovanie vo filmoch Prelet nad kukučím hniezdom či Vo veľkom štýle.

Babička – Carol Kane

babicka

Herečka Carol Kane, ktorá si v Addamsovcoch zahrala babičku, sa objavila napríklad aj vo filmovej sérií Taxi a objavila sa aj v seriáli Chicago Hope.

Debbie – Joan Cusack

debbie

Opatrovateľku, ktorá zviedla strýka Festera, a z ktorej sa vykľula čierna vdova, stvárnila herečka Joan Cusack. Tá si zahrala napríklad aj vo filme Nevesta na úteku a taktiež mala 2 nominácie na Oscara.

Larch – Carel Struycken

lurch

Desivý sluha Larch vyzerá desivo aj bez make-upu a filmových trikoch. Herec, ktorý je pôvodom Holanďan, sa objavil aj v Star Trecku novej generácie.

 

 

Zdroj: 9gag