Každý vie, že ak máte krvnú skupinu O, môžete dať krv všetkým krvným skupinám, čo znie ako niečo výnimočné, ale na druhej strane môžete krv prijať len od darcu O. A to už nie je také super, pretože krvná skupina O je vzácna. No, to nie je jediná vec, ktorá robí týchto ľudí zvláštnymi.

Reklama/advertisment

Ako odborníci hovoria, existujú určité veci o type krvi s označením O, ktoré robia jej darcov naozaj jedinečnými a odlišnými od ostatných ľudí okolo nás.

Reklama/advertisment

Darcovia krvi O by mali vedieť

Títo darcovia krvi sú náchylnejší na niektoré choroby, ako napríklad vredy, dysfunkcia štítnej žľazy, nízka hladina štítnej žľazy a jódu. Tieto poruchy im môžu spôsobiť ďalšie vedľajšie účinky, ako napr. naberanie telesnej hmotnosti a zadržiavanie vody.

Reklama/advertisment

darca

Naopak, ich výhodou je, že sú rodení ako vodcovia, sú veľmi energickí a vždy zameraní na cieľ, ktorý majú vo svojej mysli, pričom sa nenechajú ničím rozptyľovať. Tieto mocné schopnosti a vlastnosti ich robia zvláštnymi a každý okolo nich ich má rád.

Budete  prekvapení, keď si povieme, že v Japonsku je tento typ krvi spojení s jedinečným typom osobnosti. Zamestnávatelia sa dokonca na pohovore môžu opýtať, akú máte krvnú skupinu. Ľudia s typom O sú najčastejšie popisovaní ako zodpovední, zaväzujúci, organizovaní, zameraní, svedomití a praktickí. Je neuveriteľné, že sa môžu lepšie orientovať a mať lepšiu logiku. Je to neuveriteľné, ale je to vraj kvôli tomu, že naši predkovia boli lovci, ktorí museli dodržiavať a presne vyhodnotiť prostredie, aby mohli prežiť.

Hyperaktivita a impulzívnosť

Tí, ktorí majú krvnú skupinu O, sú zvyčajne hyperaktívni a impulzívni, keď sú pod obrovským množstvom stresu a môžu byť ľahko podráždení v tejto situácii. Táto vyššia citlivosť v kombinácii s nezdravou stravou a viac usadený životný štýl im spôsobujú väčšiu citlivosť na metabolické procesy, ako je inzulínová rezistencia, zníženú aktivitu štítnej žľazy a naberanie hmotnosti. Taktiež by mali vedieť, že ak majú krvnú skupinu O, majú vysoké množstvo žalúdočnej kyseliny, ktorá vedie k viac citlivému žalúdku a nakoniec k vredom.

Takže, odporúčanie odborníkov znie, že ak máte krvnú skupinu O, mali by ste sa vyhnúť alkoholu a kofeínu. Kofeín môže byť veľmi škodlivý, pretože to zvyšuje úroveň adrenalínu, ktorý už je vysoký u ľudí s krvnou skupinou typu O. Mali by ste cvičiť aspoň 3-4 krát do týždňa.

Zdroj: www.healthylifetricks.com

Loading...