Zaujímavá metóda, ako vybrať kliešťa z vášho tela. VIDEO

Zaujímavá metóda, ako vybrať kliešťa z vášho tela. VIDEO

Pozor! Nastala jar, ktorá je ako stvorená pre malé nástrahy v tráve. Kliešte sa na vás môžu prisať v lese, v parku či dokonca aj pred vašou bytovkou i na dvore. V najlepšom prípade ich dáte dole a nič sa okrem malej ranky nestane, v tom najhoršom vám v tele dokážu urobiť poriadnu šarapatu a preniesť nejaký vírus. Napríklad kliešťovú encefalitídu či lymskú boreliózu. Preto je najlepšie zbaviť sa kliešťa čo najskôr. Na kliešte v žiadnom prípade nekvapkajte ocot alebo iné krémy. Kliešť sa začne dusiť a vypúšťať sliny, ktoré môžu prenášať jednu z infekcií.

Na youtube je zaujímavé video, ako by ste sa kliešťa mohli zbaviť. A to rovno injekčnou striekačkou a napríklad pinzetou, či špeciálnou pomôckou, ktorá slúži na takéto účely.

  • Ak nájdete kliešťa na svojom tele, priložte striekačku a ťahajte ju tak, aby sa na neho začal vyvíjať tlak a kliešť sa pomaličky dostával z vášho tela preč.

kliešť

  • Miesto bude čím ďalej, tým viac červenejšie, ale nemajte obavu. Skúšajte to dovtedy, kým sa prisatý kliešť neodsaje, alebo kým sa aspoň trošku od vášho tela neodpúta.

ako vybrať kliešťa

  •  Ak je kliešť ešte stále prisatý, použite špeciálne náradie, začnite ním točiť a kliešť by mal po čase vypadnúť. Dbajte na to, aby vám tam neostala hlavička, ktorá by mohla vo vašom tele spôsobiť infekciu. Na vybratie kliešťa existujú špeciálne lopatky s výrezom. Miesto na konci vždy vydezinfikujte!

ako vybrať kliešťa

POZRITE SI VIDEO!

Zdroj: youtube.com

Written By :

Som neobyčajne obyčajná žena, tá čo je taká hrozná, až je úžasná... :-) Verím v svoju rodinu, nekonečno a v nekonečnú fantáziu a aj keď často viac padám ako vstávam, nikdy sa nevzdávam. Milujem knihy, psov, dobré jedlo, iróniu a sarkazmus a ľudí, ktorí voňajú človečinou. No to, čo ma vystihuje úplne najviac je, že milujem pretavovať svoje myšlienky, pocity, postrehy a názory na život ako taký do písmeniek. Nepoznám krajší pocit ako prenášať radosť, vďačnosť, smútok, či chvíľkovú beznádej do viet... "LIVE, LAUGH, LOVE, WRITE"!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*