Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Barcelona titul neobháji, Bayern sa s Benficou potrápil

FC Barcelona vycestovala do hlavného mesta Španielska, aby odohrala zápas proti svojmu súperovi Atléticu Madrid. V druhom zápase Benfica privítala Bayern. Prvé štvrťfinálové zápasy boli pomerne vyrovnané. FC Barcelona na Camp Noue vyhrala nad Atléticom 2:1 a aj Bayern Mníchov si s Benficou Lisabon poradil v Allianz Aréne 1:0.

Avšak, v odvete by Madridčanom stačilo aj jednogólové víťazstvo na postup. Benfica to taktiež nemá v odvete najhoršie, avšak musela by vstreliť aspoň 2 góly a žiadny nedostať, iba tak by mohli pomýšľať na priamy postup.

Atlético Madrid – FC Barcelona 2:0 (1:0)

zostavy:
Atlético: Oblak – Juanfran, Godin, Lucas Hernandez, Filipe Luis – Koke, Fernandez, Gabi, Saul Niguez – Carrasco, Griezmann
Barcelona: Ter Stegen – Dani Alves, Pique, Mascherano, Jordi Alba – Rakitič, Busquets, Iniesta – Messi, Suarez, Neymar

Atlético Madrid začalo úvod zápasu veľmi aktívne. Domáci hráči sa tlačili do gólových príležitostí a snažili sa prekonať Ter Stegena. Ako prvému sa to podarilo v 36. min. Antoine Griezmannovi, ktorý sa presadil po centri od Nigueza. Svoju hlavičku zakončil presne do horného pravého rohu Ter Stegenovej brány. Barcelončania boli v útoku neškodní a Oblak nemal veľa práce.

V druhom polčase „Katalánci“ zabrali, pretože 1:0 bol pre nich nepostupový výsledok. Mohli sa snažiť ako chceli, no cez kvalitnú súperovú obranu sa dostať nevedeli. Na druhej strane však Iniesta zahral v pokutovom území rukou a na biely bod si postavil loptu Antoine Griezmann. Ten sa z neho nemýlil a penaltu v 88. min. premenil, 2:0. Výsledok sa do konca stretnutia už nezmenil a obhajca titulu FC Barcelona sa s Ligou majstrov musí rozlúčiť.

Zostrih zápasu si môžete pozrieť tu:

Benfica Lisabon – Bayern Mníchov 2:2 (1:1)

Zostavy:

Benfica: Ederson – Andre Almeida, Lindelöf, Jardel, Eliseu (88. Jovič) – Fejsa, Renato Sanches – Salvio (68. Talisca), Pizzi (58. Guedes), Carcela-Gonzalez – Jimenez

Bayern: Neuer – Lahm, Kimmich, Javi Martinez, Alaba – Vidal, Xabi Alonso (90. Bernat), Thiago Alcantara – Douglas Costa, Müller (84. Lewandowski), Ribery (90.+2 Götze)

Bayernu stačilo dať v odvete gól a postup by už mal takmer istý. Aj keď sa o to snažili od začiatku zápasu, prvý gól sa podarilo dať domácemu Raulovi Jimenezovi, 1:0. To sa však hosťom nepáčilo a stihli ešte do konca prvého polčasu vyrovnať krásnym gólom od Artura Vidala, 1:1.

V druhom polčase poistil v 52. min. postup Bayernu Thomas Muller, ktorý obrátil vývoj stretnutia na 1:2. V 76. min ešte vykresal iskierku nádeje pre domácich Anderson Talisca, ktorý Manuela Neuera prekonal z priameho kopu, 2:2. Takýmto výsledkom sa aj skončil celý tento duel a z postupu sa tešili hráči z Nemecka.

Zdroj: youtube.com