Reklama/advertisment

Do konca leta ešte zostáva pár týždňov, takže ešte stále máš čas vybehnúť napríklad aj do Tatier. Nie každý je milovníkom dlhých celodenných túr a nie každý dlhé celodenné túry zvládne. Ak si však aj napriek tomu milovníkom a obdivovateľom našich krásnych hôr, tak tieto miesta by si mal navštíviť.

Reklama/advertisment

Ak sa totiž rozhodneš ostať na Štrbskom plese, máš hneď niekoľko možností, kam vybehnúť, nezapotiť sa pri tom veľmi, stráviť aspoň krátky čas na túrach a vidieť niečo pekné z Tatier.

Reklama/advertisment

Nenáročná túra k vodopádu Skok

Jedno z najkrajších miest, ku ktorému vedie jednoduchá a nenáročná trasa a je dostupné takmer pre všetkých, je vodopád Skok. Dostaneš sa k nemu turistickým chodníkom, ktorý začína pri športovom areáli na Štrbskom plese. Pri výstupe prejde okolo potoka Mlynica, dostaneme sa nad kosodrevinu na kamenistú cestu.

Ak patríš k tým odvážnejším, môžeš pokračovať ľavou stranou po chodníku zaistenom reťazami a dostaneš sa k Plesu nad Skokom, odkiaľ je nádherný výhľad na celú Mlynickú dolinu. Trasa pokračuje aj ďalej a vedie až cez Bystrú lávku. Táto túra patrí medzi jednu z najnáročnejších v Tatrách.

Pohodová prechádzka k Jámskemu plesu

Štrbské pleso je východiskovým bodom aj pre výstup na Kriváň. Ak si však netrúfaš až na samotný Kriváň, môžeš si to namieriť aspoň k Jámskemu plesu, ktoré je jednou zo zastávok pri výstupe na Kriváň. Jedno z najčarovnejších miest v Tatrách. Trasa vedie cez Furkotskú dolinu cez príjemný les a kosodrevinu.

Obľúbená Chata pod Soliskom

Chata pod Soliskom je jednou z najnavštevovanejších vo Vysokých Tatrách. Trasa k nej začína na Štrbskom plese, odkiaľ vedie po hrebeni Soliska chodník. Po pravej strane si všimni lanovku, ktorá vedie na Chatu pod Soliskom. Z Chaty pod Soliskom môžeš pokračovať na vrchol Soliska, na to by si však už mal byť zdatnejším turistom.

Frekventované Popradské Pleso

Jeden z najfrekventovanejších turistických chodníkov v Tatrách spája Štrbské pleso s Popradským. Je to nenáročná túra, ktorú zvládajú aj malé deti. Najprv ťa čaká mierne stúpanie po rázcestie, kde sa chodník delí na zimnú a letnú cestu. Letná je v čase snehovej prikrývky uzavretá. Chodník je zároveň doplnený náučnými tabuľami, ktorými si môžeš skrátiť cestu.

Foto: Max Pixel

Loading...