Od štvrtkovej premiéry 11. 2. do nedele 14. 2. si film Deadpool pozrelo takmer 46-tisíc divákov. Zo Slovenska mu išli tržby v hodnote 247-tisíc eur. O šesť tisíc divákov viac predbehol film Revenant – Zmŕtvychvstanie, ktorý mal tržby (14. – 17. 1.) 218- tisíc eur.

Samozrejme omnoho väčšie tržby zarobil film celosvetovo. V prvý premietací týždeň zarobil 260 miliónov dolárov.

V rovnakom čase od štvrtka do nedele skončila za filmom Deadpool komédia Ako byť single, ktorú videlo skoro 16 000 divákov. Na treťom mieste sa končil film Päťdesiat odtieňov čiernej s približne 10 500 divákmi. Niečo nad 8 000 divákov mal film Decibely lásky.

 

O filme Deadpool

Po celom svete medzi nami žijú nenápadní, statoční a skromní superhrdinovia… a tiež Deadpool – zvláštny a netradičný komiksový hrdina z produkcie vydavateľstva Marvel. Deadpool zo skupiny slušných hrdinov vybavených superschopnosťami akosi vyčnieva, keďže je neodolateľne drzý, vulgárny, brutálny a …hlavne nechutne vtipný.

Deadpool

Predtým, ako sa stal Deadpoolom, bol Wade Wilson (Ryan Reynolds) členom špeciálnych jednotiek. Keď mu lekári diagnostikovali pokročilé štádium rakoviny, podrobil sa experimentálnej liečbe v rámci programu Weapon X, známeho a populárneho predovšetkým medzi x-menovskými mutantmi. Vďaka tomu sa Wade zbavil rakoviny a nielenže prežil, ale ako bonus získal schopnosť rýchleho samouzdravovania. Oproti Wolverinovi, ktorý po podobnej liečbe zostal celkom sexy – z tohoto pokusu vyšiel trvale znetvorený. Vypadá podľa vlastných slov ako “avokádo, ktoré malo sex so starším avokádom“. Aj preto bez väčšieho odporu prijal „okostýmované“ alter ego s názvom Deadpool.

Zdroj: cinemart.sk