Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Facebook chce dobyť Afriku! V Európe prehráva svoj boj o práva na dáta

Facebook chce pripojiť Afriku k internetu!

Mark Zuckenberg, zakladateľ sociálnej siete Facebook oznámil, že jeho spoločnosť chce vypustiť priamo na obežnú dráhu satelity, ktoré poskytnú lacný internet ľuďom už aj v tých najchudobnejších častiach sveta!

Na projekte bude spoločnosť spolupracovať s francúzskym Eutelsatom. Prvý satelit by mal byť oficiálne spustený už na ďalší rok!

Zuckerberg už dávnejšie avizoval svoj cieľ, pripojiť na svoju sociálnu sieť celý svet.

Budeme pokračovať vo svojom snažení pripojiť celý svet, aj keby to malo znamenať hľadanie nových miest aj mimo našej planéty. Zuckerberg

Nie všade je vítaný!

Projekt M. Zuckerberga Internet.org však čelí nie len pozitívnym, ale aj negatívnym odozvám. V Indii mnohé podniky reagujú na Facebook všelijako. Viaceré však obviňujú Zuckerbergovú firmu, že ťaží z nespravodlivých výhod pri rozvoji internetového trhu po celom svete.

Spoločnosť Internet.org sa zaujíma o možné spôsoby, ako rozšíriť internetovú sieť aj na ťažko prístupných miestach na svete. V poslednej dobe spoločnosť predstavila plány, ako využiť vlastné drony na rozšírenie internetového signálu do čo najviac lokalít našej planéty.

 

V Európe problémy!

BBC priniesla prednedávnom správu, že Európsky súdny dvor rozhodol vo veci tzv. dohody Safe Harbour (bezpečný prístav) medzi USA  a EU. Označil ju za neplatnú!

Rozhodla vtedy práve udalosť, keď Rakúšan Max Schrems zažaloval Facebook za obchodovanie s uživateľskými dátami. Pod hromadnú žalobu sa podpísalo vyše 25 tisíc užívateľov. Medzi nimi aj občania Čiech a Slovenska.

Cieľom Safe Harbour bolo zaistiť primeranú úroveň ochrany pri prenose údajov medzi jednotlivými krajinami a spoločnosti z USA, vrátanie Facebooku, museli ručiť za konanie v súlade s týmito pravidlami. Dohoda Safe Harbour bola podpísaná po dvojročnom  vyjednávaní v roku 2000. Zmluva sa týka 5 tisíc spoločností.

Dáta by mali z EU do USA putovať iba v prípade, že vlastnia certifikát Safe Harbour, čo je veľmi náročné minimálne z administratívneho hľadiska aj pre Facebook.

Firmy budú musieť súkromné dáta svojich uživateľov viac chrániť.

Uvidíme, ako zvýši Facebook ochranu dát uživateľov a ako sa mu podarí dobiť chudobnejší Africký kontinent!

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií