Ak si si myslel, že Farmár hľadá ženu je len novodobou reality show omyl, farmári si hľadali lásku cez inzerát už v devätnástom storočí!

Reklama/advertisment

V dnešnej dobe je nájsť si partnerku či partnera pomocou internetovej zoznamky či inzerátu nie je ničím nezvyčajným. Mnoho z nás si ale myslí, že takéto hľadanie lásky je fenoménom len posledných rokov, ale pravda je iná, už naši predkovia pri hľadaní tej pravej či pravého siahali po inzertnej forme a svedčí o tom aj post na Twitteri, ktorý sa stal virálnym.

Reklama/advertisment

Tento post zobrazuje inzerát v novinách, ktorý si v roku 1865 podal mladý americký farmár, ktorý si touto cestou snažil nájsť ženu. Staré panny lákal nielen na ukážkový chrup, stádo oviec ale aj na kvalitnú pohánku a to nie je všetko!

Reklama/advertisment

inzerat

Preklad:

„ŠANCA PRE STARÉ PANNY – Mladý muž z okresu Aroostook Country v štáte Maine si hľadá ženu a hovorí o sebe takto: Mám 18 rokov, pekné zuby, verím v Andyho Johnsona (vtedajší americký prezident; poznámka redakcie) a 4. júla (Deň nezávislosti; poznámka redakcie). Vlani som obrobil osemnásť akrov pôdy a zasial 10 z nich. Moja pohánka vyzerá veľmi kvalitne a taktiež aj ovos a zemiaky. Mám deväť ovci, dvojročného býka a tiež dom a stodolu. Chcem sa oženiť, no neviem, ako to urobiť.“

 

Zdroj: Twitter

Loading...