Reklama/advertisment

Či viete, kto je Adolf Hitler, sa pýtať určite nemusíme. Vedeli ste však, že okrem krutého diktátora bol aj nadaným maliarom? Ako vyzerajú jeho diela a prečo ich niekto nechce?

Hitler sa v mladosti živil maľovaním pohľadníc. V rokoch 1908-1913 ich podľa dostupných informácií vyrobil 2-3 tisíc. Približne osemsto z nich sa dodnes zachovalo.

Reklama/advertisment

Okrem nich maľoval aj obrazy, medzi ktoré patrí aj ten, ktorý je predmet dnešného článku.

Reklama/advertisment

Obraz darkyňa zdedila po otcovi. Ten ho kúpil na blšom trhu za 75 centov, pričom sám nevedel, kto ho maľoval. Ide o maľbu vodovými farbami zobrazujúcu bránu Neutor vo Viedni a podpísaný Adolfom Hitlerom. Odborníci uznali, že je to originál. Avšak, aukčné domy ho nechcú dať do dražby, a preto bol darovaný výskumnej inštitúcií.

Riaditeľ obdarovaného ústavu vyjadril, že je spokojný s tým, že obraz bude v majetku výskumnej inštitúcie, ako by sa mal vydražiť. Pohľadnice, ktoré namaľoval Hitler, vlastnia väčšinou súkromní zberatelia. Štyri jeho obrazy vlastní americká armáda, ktorá ich v Európe zabavila po skončení druhej svetovej vojny. Šestnásť jeho diel, ktoré namaľoval v rokoch 1904-1925 sa vydražilo minulý rok za 40-tisíc eur. Tento obraz je zrejme jediný, ktorý Hitler namaľoval v Holandsku.

hitler-obraz

Zdroj: express.co.uk

Loading...