Škola nie je veľmi priateľská téma pre väčšinu tínedžerov dnešnej doby. Avšak, čím to je? Zlým školským systémom alebo inými faktormi?

Reklama/advertisment

Pre niektorých je dôležité aj to, ako miesto, kde bude študovať, vyzerá. Aj keď sú v dnešnej dobe na Slovensku a v Českej republike školy (väčšina z nich) v dobrom stave, no pri pohľade na zahraničné univerzity, zistíš, že rozdiel je v pomere 1:1000000.

Reklama/advertisment

V dnešnom článku sa pozrieme do Číny, konkrétne do jedného z najznámejších miest – Hong Kongu, kde sídli jedna z tých najzvláštnejších no pekne pôsobiacich budov s futuristickým dizajnom, ktorý ani zďaleka nepripomína univerzitu, ktorou však v skutočnosti je.

Reklama/advertisment

download-4

O jedinečný dizajn tejto nehnuteľnosti menom The Jockey Club Innovation Tower sa postaral Jockey Club Design a sídli v ňom hongkongská Polytechnická univerzita a inštitút sociálnych inovácií Jockey Club Design.

Tvoje prvé pocity sú asi také, že by si do školy v tomto prípade chodil vcelku rád, avšak, mysli na to, že je to stále škola. 1800 študentov a pracovníkov má možnosť navštevovať rôzne dizajnové štúdia, laboratória, workshopy, výstavné priestory, multifunkčné učebne, prednáškovú sálu či spoločenskú miestnosť.

Tak a o základoch tejto inštitúcie už vieš a určite ti tečú sliny z úst z nutkania sa vrhnúť na fotografie, ktoré samozrejme pripájame taktiež a priamo tu:

download

download-9

download-8

download-7

download-2

download-3

download-5

download-6

škola

Zdroj: architectmagazine.com

Loading...