Ako vyzerá skutočné vyháňanie diabla bez akýchkoľvek filmových efektov a úprav?!

Reklama/advertisment

Režisér William Friedkin, ktorý v roku 1973 predstavil svetu jeden z najlepších hororov vôbec, film s názvom Exorcista, ktorý zobrazuje vyháňanie diabla, nemal ani len potuchy ako sa svojou fantáziou priblížil k realite.  Skutočnosť, že populárny hororový snímok zobrazuje realitu veľmi verne potvrdil aj uznávaný vyháňač diabla z Vatikánu, otec Amorth, ktorý si tento film obľúbil a režiséra si za kvalitné spracovanie veľmi vážil. Zrejme aj tieto sympatie viedli k tomu, že kňaz súhlasil zo stretnutím, ktoré mu Friedkin navrhol.

Reklama/advertisment

Stretnutie duchovného so známym režisérom dopadlo natoľko dobre, že otec Amorth, ktorý je považovaný za najlepšieho vyháňača diabla, aký kedy existoval, dovolil Friedkinmu nakrúcať ho pri exorcizme a vznikol tak nový, zaujímavý dokument s názvom Diabol a otec Amorth. Táto snímka mala svoju premiéru teraz na filmovom festivale v Benátkach.

Reklama/advertisment

Počas natáčania tohto dokumentu som prešiel fázou úplného strachu z toho, čo sa môže stať, až k maximálnej empatii s dievčaťom, ktoré veľmi, veľmi trpelo,“ priznal Friedkin, ktorý dodal, že realita exorcizmu ho poriadne vydesila a to najmä preto, že sa vo svojich fantáziách veľmi nemýlil. „To, čo sa tam dialo mi vyrazilo dych a predpokladám, že ten zážitok ma navždy zmenil.“

exorcist

Dokumentárny film Diabol a otec Amorth je práve vďaka autentickým záberom jedným z najzaujímavejších a najvyhľadávanejších dokumentov tohtoročnej jesene.

 

Zdroj: Indiewire

Loading...