Reklama/advertisment

V dnešnej dobe nie je žiadnou novinkou, že vplyvom filmového priemyslu upadá čítanie kníh. Samozrejme, ešte stále existujú ľudia, ktorí si deň bez knihy nevedia predstaviť.

Reklama/advertisment

Aj knihy, aj filmy dokážu človeka osloviť. Nemožno prísne selektovať, v každom je zaujímavé niečo iné. Sú filmy, ktoré sa dajú pozerať  dookola a sú aj knihy, ktoré sa dajú dookola čítať. Ale fantázia viac pracuje pri knihách, kde si človek vizualizuje príbeh sám.

Reklama/advertisment

Pri knihe si môžeme predstavovať, čo len chceme a ako chceme. Pri filme  niekedy býva sklamanie, že postavy nevyzerajú tak, ako sme si ich predstavovali a zároveň kvôli zjednodušeniu  sa vypúštajú mnohé veci, ktoré ale vykresľujú podstatu knihy.

Život je príliš krátky na to, aby ste dočítali zlé knihy a dopozerali filmy, ktoré za to nestoja.

A preto tu pre vás máme možnosť voľby z tých najlepších, pri ktorých sa určite nebudete nudiť. A to rovno v dvoch podobách. KNIŽNEJ ALEBO FILMOVEJ

  • Posledná pieseň – Nicholas Sparks

Príbeh o sedemnásťročnej Ronnie , ktorej sa rozviedli rodičia a otec sa odsťahoval. Tri roky nato stále cíti zlosť na otca, a preto má stráviť leto s ním v pokojnom plážovom mestečku. Ronnie však odmieta všetky pokusy o zmierenie a vyhráža sa útekom do New Yorku. Čoskoro však stretáva Willa, miestneho lámača dievčenských sŕdc.
Posledná pieseň je nezabudnuteľný príbeh o láske v jej nespočetných podobách – o prvej láske, láske medzi rodičmi a deťmi –, ktorý odhaľuje, ako najsilnejší ľudský cit dokáže zlomiť srdce a znova ho vyliečiť.

knihy

 

  • Nebo nie je výmysel – Todd Burpo, Lynn Vincent

Skutočný príbeh o trojročnom Coltonovi, ktorý vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colton vykresľuje stretnutie s dávno zosnulými členmi rodiny. Hovorí o Ježišovi a anjeloch, tvrdí, aký „veľký, fakt veľký“ je Boh, a ako veľmi nás miluje. Či už vás posmrtný život uchvacuje, sužuje, alebo si ho jednoducho nedokážete predstaviť, táto kniha vám o ňom prezradí.

 

 

  • Zostaň so mnou – Gayle Forman

Talentovaná violončelistka Mia má sedemnásť rokov a všetko, po čom jej srdce piští –milujúcu rodinu, priateľa Adama, bezstarostný život. Keď ju prijmú na prestížnu umeleckú školu na opačnom konci krajiny, čaká ju prvé vážne rozhodnutie – láska a rodina, alebo vytúžené štúdium hudby? V jedno je odrazu všetko inak. Na rodinnom výlete s rodičmi a bratom na okamih zavrie oči, a keď ich otvorí, ocitne sa v priekope pri ceste. Na jej okraji vidí havarované auto a mŕtvych rodičov. Krátko nato zbadá ďalšie telo. S úžasom zistí, že hľadí sama na seba, a nevyhnutne si musí položiť otázku: Som mŕtva ? Zostanem?

the_last_song_jemi_by_obsessioncelebrities

Loading...