Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kotleba v parlamente! Tu končí sranda, vážení…

Kotleba v parlamente

8,04 %. Slovom osem percent. To je úspešnosť strany Mariána Kotlebu v číslach. Piateho marca priniesli voľby výsledky viac ako prekvapivé. Priam šokujúce. Svet sa pozerá na Slovensko a odsudzuje náš národ za to, že sme si do parlamentu zvolili extrémistov. Čo sa to vlastne stalo? Poďme si to zrekapitulovať.

Podľa predvolebných prieskumov viacerých spoločností sa Ľudová strana naše Slovensko NEMALA dostať do parlamentu. Dané prieskumy absolútne nespochybňujeme, iba narážame na nepresnosť a prekvapenie, ktoré prišlo po voľbách. Pre niekoho milé, pre niekoho zničujúce.

Prvé výsledky okolo EXIT POOLU už nasvedčovali, že Slovensko spravilo krok do neznáma a podľa mnohých sa vrátilo pred rok 1945. Šok. Ohlasy na seba nenechali dlho čakať.

www.rt.com: „Neo-Nazis elected to Slovakian parliament for the first time

The washington Post: „Ruling party wins Slovakia’s election, neo-Nazis gain seats“

BBC: „Marian Kotleba and the rise of Slovakia’s extreme right“

 Kotleba

Celý svet sa prizeral na to, kto sa u nás dostal do parlamentu, pocity sú jednoducho zmiešané. Každý sa k danej problematike stavia inak.

Marián Kotleba išiel do volieb s prioritným cieľom urobiť väčší poriadok a posvietiť si na konanie dlhoročných politikov. Jeho predvolebné heslá hovorili aj o parazitoch v osadách! 

 

Je pozícia, ktorú dotyčný zaujal skutočne dostatočne silná na to, aby mohol niečo zmeniť? Nám to všetko príde ako recesia. Je to boj proti systému bez úspešného konca. Voliči Mariána Kotlebu sú frustrovaní a nevideli iné východisko z dnešnej politickej situácie, ako siahnuť po radikálnej a netradičnej možnosti.

Pán prezident Kiska sa rozhodol nepozvať Mariána Kotlebu na povolebné stretnutie. Dôvod? Háji postoje, ktoré nemajú s budúcnosťou slovenského národa nič spoločné. Niektorí sa vzbúrili, niektorí to vítajú.

Prečo ním politici opovrhujú a nedajú mu šancu?

fašizmus

Nikto nemôže z nás popierať holokaust. Masy mŕtvych ľudí, deportácia Židov a Rómov, po ktorých mali nasledovať aj ďalšie rasy, s výnimkou árijskej rasy, ktorá bola jediná priechodná u Adolfa Hitlera. Hitlera nemusíme taktiež komentovať. Je zjavné, že žil, je zjavné, že budoval koncentračné tábory, je zjavné, že v nich ľudia umierali a existujú nepopierateľné fakty. Politici vravia, že kto v minulosti spochybnil holokaust bol p. Kotleba. A on ich názor nevyvrátil. Je naozaj normálne, že v 21. storočí sa dostal do parlamentu niekto, kto spochybnil hrôzu, ktorá v Európe počas II. sv. vojny nastala?

Nacisti sľubovali silnú, autoritatívnu vládu, občiansky mier, socializmus, radikálnu ekonomickú politiku (najmä plnú zamestnanosť), navrátenie tradičných hodnôt a hrdosti a rasovú čistotu, čiastočne dosiahnutú represiami proti Židom a marxistom.

Kotlebovci sľubujú: Vrátime Slovenskej republike hrdosť, samostatnosť a suverenitu! prácu ponúkneme všetkým! Spravíme poriadok s parazitmi v osadách! Zavedieme jasné pravidlá na kontrolu obsahu vysielania súkromných médií!

Podobnosť čisto náhodná? Možno.

Vráťme sa do histórie…

V roku 1928 prebehli v Nemecku spolkové voľby, v ktorých nacisti získali iba 12 kresiel, t.j. 1,9 % poslaneckých mandátov.
O dva roky neskôr získali 107 poslaneckých mandátov, čím sa NSDAP (Hitlerová strana) stala druhou najsilnejšou stranou. O ďalšie dva roky získali 230 kresiel, čím sa stali najpočetnejšou politickou stranou.

Pán Kotleba má krásne ľúbivé slová, ktoré ľuďom dávajú nádej. Nádej na zmenu. Ľudia sú z politiky po všetkých kauzách a neriešení Rómskeho problému frustrovaní. Podobne to bolo aj v Nemecku, a zneužil to Hitler. A skvelým rečníkom je nepochybne aj Kotleba.

Čo sa dialo v Nemecku od roku 1939, vieme všetci…

Pán Kotleba má v strane aj ľudí, ktorí uznávajú bojovníkov SS, ľudí, ktorí uznávajú A. Hitlera. Dnes je strana, ktorá takých ľudí na kandidátke mala, v parlamente.

Stranu ĽSNS volili hlavne prvovoliči. Prvovoliči sú považovaní za ľudí, ktorí sú najviac ovplyvniteľní. Vodca, ktorý pomenúváva situáciu v štáte negatívne, ktorý má radikálne názory a rázny hlas, môže byť príkladom mladých ľudí a dajú mu hlas bez toho, aby sa hlbšie zamysleli nad minulosťou a názorom tohto človeka.

Vystúpenie z Európskej únie? Vystúpenie z NATO? Ani jedno z tohto neprichádza do úvahy. Slovensko ako suverénny štát síce musí chrániť svoje záujmy, čo aj náležite robí, ale nie do takej miery, aby obmedzovala solidaritu voči ďalším krajinám Európy. Ruku na srdce, sme malý štát a vstup do Európskej únie nám hospodársky pomohol. Sme malý štát, a sami sa bez NATO nedokážeme ubrániť. Zamyslel sa niekto nad týmto názormi?

Pri voľbe pána Kotlebu a jeho „gardy“ s heslami Na stráž! nestačí len jeho krásna, národná, kresťanská a ľúbivá rétorika, ktorá presvedčila 8% voličov. Treba sa zamyslieť nad názormi pána, čoskoro poslanca NRSR, a taktiež aj na činy, napríklad v organizácii Slovenská pospolitosť, ktorá má na Slovensku za fašistické prejavy zakázanú činnosť. A tu končí sranda, vážení…

Ľudia sa však fašizmu a proti tomuto celému prípadu menom ĽSNS postavili statočne a usporiadali v Bratislave protestný pochod, na ktorom odzneli aj mrazivé príbehy ľudí z čias vojny.

Fanúšikom tejto strany odporúčame oprášiť učebnice dejepisu a rýchlo pretočiť na obdobie okolo roku 1945.

VIDEO TU: https://www.youtube.com/watch?v=jQVqWVr_Wg8 

 Samotný úspech tejto strany v parlamentných voľbách nám zatiaľ priniesol len dva závery- prvý je, že nie je možné zostaviť ľavicovú vládu a druhý je to, že nie je možné zostaviť ani pravicovú vládu. Každý sa tomuto hnutiu stavia chrbtom a koalícia je neprípustná. 14 ľudí však určité slovo má, a ak už nič iné, aspoň svieži vánok pri zasadnutiach národnej rady očakávať môžme. 

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií