Kotlebova strana môže byť minulosťou.

Reklama/advertisment

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár podal návrh na rozpustenie Kotlebovej ĽSNS. Podľa prokuratúry je totiž cieľom strany odstránenie súčasného demokratického systému na Slovensku.

Reklama/advertisment

Hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová informovala, že Ľudová strana Naše Slovensko ako extrémistická politická strana s fašistickými tendenciami svojím programom a činnosťou porušuje Ústavu Slovenskej republiky, zákony a medzinárodné zmluvy.

Reklama/advertisment

Generálna prokuratúra týmto chce uzavrieť prešetrovanie 170 evidovaných podaní s požiadavkou podať Najvyššiemu súdu Slovenskej republiky návrh na rozpustenie strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

Kotleba už má so zrušením strany skúsenosti. V roku 2006 bola zrušená Slovenská pospolitosť, taktiež z dôvodu porušenia Ústavy. Kotlebovci však podľa všetkého majú záložný plán. Majú založenú záložnú stranu s názvom Ľudová strana.

Fašisti sú v prvom rade presvedčení, že žijú v úpadkovom období, rúcajúceho sa do záhuby, ktorí bojujú za očistu svojho národa a rasy. Ich myšlienky sú často utopické. Chcú, aby demokracia, ktorá podľa nich zlyhala, skončila, a začala nová forma vládnutia, napríklad fašizmus. Pritom zväčša násilým odstránia všetkých, ktorí podľa nich sú zodpovední za súčasní stav. Často sú to nevinní ľudia, ktorí ich nepodporujú a sú proti ich názorom.

Kotleba jasne zatracuje súčasný politický systém a svoju stranu pasuje do roly „antisystémového hnutia“. To presne robia všetky fašistické strany vo svete, ktoré tu boli v minulsti alebo dnes. Kotleba sa aj v Banskobystrickom kraji snažil ovplvňovať kultúru, na výročie SNP vyvesoval čiernu zástavu, uznával prvého prezidenta J. Tisa, ktorý bol zodpovedný za 80 000 ľudských obetí. Mnohí ho upodozrievaju, že prostredníctvom znakov a čísel dáva aj dnes jasne najavo svoj postoj k fašizmu či nacizmu. Niektorí členovia ĽSNS sa na sociálnych sieťach vyjadrovali o holokauste, ako o vymyslenej rozprávke či o Hitlerovi ako o dobrom politikovi so správnymi rozhodnutiami.

unnamed

Loading...