Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Liga majstrov v plnom prúde. Favoriti zaváhali!

V stredu pokračovali ďalšie štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov. Po včerajších dueloch, keď FC Barcelona si poradila v napínavom zápase s Atléticom Madrid 2:1 a Bayern Mníchov zvíťazil nad Benficou Lisabon 1:0, sa dnes odohrali aj posledné dve štvrťfinálové stretnutia.

Veľký šláger bol na programe vo Francúzsku, v ktorom domáci Paríž St. Germain privítal na domácom štadióne Manchester City. V druhom zápase pricestoval hviezdami nabitý káder Realu Madrid do Wolfsburgu.

WfL Wolfsburg vs Real Madrid

vfl vs rm

Zostavy:

WfL Wolfsburg: Benaglio – Vieirinha, Naldo, Dante, Ricardo Rodríguez – Guilavogui, Gustavo – Bruno Henrique, Arnold, Draxler – Schürrle

Real Madrid: Navas – Danilo, Ramos, Pepe, Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Bale, Benzema, Ronaldo

Vo Wolfsburgu bolo v prvom polčase rušno. Najprv v 18. minúte vstrelil úvodný gól z penalty pre Wolfsburg R. Rodriguez a v 25. min zvyšoval na priebežných 2:0 aj M. Arnold. Druhý polčas bol v jasnej réžii „bieleho baletu“, ten sa však dlho strelecky trápil a nevedel znížiť skóre. To sa im nepodarilo ani po 90. minútach, a tak si Wolfsburg pripísal na svoje konto veľmi dôležité víťazstvo.
Paris St. Germain vs Manchester City
psg vs mc
Zostavy:
Paris Saint-Germain: Trapp – Aurier, Silva, Luiz, Maxwell – Rabiot, Motta, Matuidi – Di María, Ibrahimović, Cavani.
Manchester City: Hart – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Navas, Fernandinho, De Bruyne, Fernando, Silva – Agüero.
Veľkú príležitosť na skórovanie nevyužil na začiatku zápasu Zlatan Ibrahimovič, keď nepremenil pokutový kop. Následne na to, poslal do vedenia hostí z Anglicka v 38. min Kevin De Bruyne, 0:1. Po troch minútach prišlo zaváhanie obrany Manchestru a Ibra sa do prázdnej brány  už nemýlil, 1:1.
V druhom dejstve sa podarilo otočiť vývoj stretnutia na stranu domácich Parížanov A. Rabiotovi, 2:1. Tento stav však vydržal len do 72. minúty, keď sa prihlásil o slovo hosťujúci Fernandinho a zápas bol tak opäť vyrovnaný 2:2. Skóre stretnutia sa už nemenilo, a tak sa tímy museli rozlúčiť remízou.