Lizzie Velasquez sa aj napriek nepriazni osudu a ľudí dostala poriadne ďaleko!

Lizzie sa narodila v americkom štáte Texas a po pôrode vážila iba 1,2 kg. Lekári ju hneď odsúdili na život na vozíku a povedali, že bude mentálne zaostalá. V detstve sa jej deti častokrát posmievali kvôli jej výzoru a keď mala sedemnásť, bola označená ako „Najškaredšia žena na svete“. Dokonca počas dospievania oslepla na jedno oko a slabý imunitný systém spolu so zdravotnými problémami ju sprevádza dodnes.

snimka

Ako tínedžerka preplakala množstvo nocí, no nevzdala to a začala s nepriazňou osudu i ľudí bojovať. Podarilo sa jej úspešne vyštudovať na Texaskej univerzite a stala sa z nej úspešná motivačná rečníčka, ktorá napísala aj vlastnú knihu s názvom Be Beautiful, čo preklade znamená Buď krásny/a. V tejto knihe čitateľom radí, ako sa stať sebavedomým a vyrovnať sa so šikanou, posmechom a kritikou.

snimka1

Lizzie Velasquez sa dodnes stretáva s kritikou, predsudkami, či odsudzovaním, no i napriek tomu si užíva každý deň svojho života s úsmevom na perách. Má množstvo fanúšikov a ľudí, ktorí sú jej oporou a určite o tejto žene ešte budeme počuť.

 

Zdroj: dailymail.co.uk