Na svete existuje veľké množstvo ľudí, ktorí sú nejako postihnutí. Niektoré postihnutia sú ťažšie, iné ľahšie, no existujú aj také, ktoré sú ojedinelé. Práve tejto poslednej kategórií je venovaný tento článok, v ktorom si ukážeme 10 ľudí, ktorých zasiahlo nezvyčajné postihnutie.

10. Rudy Santos

Tento 69-ročný Filipínec je nazývaný aj Chobotničí muž. Je to najstarší žijúci človek, ktorý žije so svojím parazitickým dvojčaťom. K jeho bruchu a panve je prirastený pár ramien a nôh, ale i nevyvinutá hlava s ušami a vlasmi. Tiež má 2 páry bradaviek. Ide o pozostatky jeho nevyvinutého siamského dvojčaťa.

1

Rudy Santos bol v 60-tych a 70-tych rokoch minulého storočia hviezdou obludária a cestoval po celých Filipínach, kde si ako hlavná atrakcia zarobil slušný balík. Keď postupne jeho obludárium z morálnych dôvodov zaniklo, ostal v zabudnutí a chudobe. V roku 2008 sa našli 2 lekári, ktorí ho chceli zoperovať, no Rudy operáciu odmietol a peniaze, ktoré mu boli na ňu darované, venoval charite.

2

9. Manar Maged

Manar, nazývaná aj ako Dvojhlavé dievča sa narodila v Káhire v roku 2004. Tiež trpela chorobou parazitického dvojčaťa, ktoré s ňou bolo spojené v oblasti hlavy a nemalo žiadne končatiny, ale dokázalo sa smiať, plakať a žmurkať.

3

Keď mala Manar 10 mesiacov, musela byť prevezená do nemocnice, kde lekári konštatovali, že dvojča musí byť od jej tela oddelené. To po operácií zomrelo, pretože s Manar bolo spojené obehovým systémom. Po necelom roku Manar musela do nemocnice opäť, kvôli komplikáciam spojených s predchádzajúcou operáciou, no nepodarilo sa ju zachrániť a zomrela.

4

8. Min An

Min An je prezývaný aj ako Rybí muž. Trpí od narodenia kožnou chorobou, ktorá spôsobuje, že sa jeho koža prehrieva a bez pravidelných kúpeľov sa doslova varí zaživa. To spôsobuje, že je často veľmi agresívny, a preto ho v sirotinci často privezovali k posteli.

7

Potom si však začal písať s 80-ročnou Brandou pochádzajúcou z Veľkej Británie a chlapca pravidelne navštevuje. Vďaka nej sa naučil plávať a kontrolovať svoj hnev.

6

7. Joseph Merrick

Joseph, ktorý je známy aj ako Sloní muž, sa narodil v roku 1862 vo Veľkej Británii. Narodil sa s Proteovým syndrómom, čo je vzácna a ojedinelá porucha, ktorá spôsobuje nekontrolovateľný rast tkanín, kostí, svalov a ciev. Keď mal Merrick 11 rokov, jeho matka zomrela a otec sa o neho odmietol starať. Tak sa dostal do cirkusu a chodil po celom svete.

9

Vzhľadom k veľkosti jeho hlavy musel spať v sede, pretože jeho hlava bola príliš veľká a ťažká. V jednu noc v roku 1890 sa rozhodol, že bude spať ako normálny človek a ráno ho objavili mŕtveho.

8

6. Didier Montalvo

Kolumbijčan Didier bol prezývaný aj ako Korytnačí chlapec. Od narodenia ho trápilo kožné ochorenie s názvom Melanocytový névus, ktorý postihuje veľké množstvo detí akéhokoľvek veku. Väčšinou sú však malé a bezpečné o veľkosti materských znamienok, no môžu prerásť až do veľkých kožných nádorov a anomálií.

9

Névus na Didierovom tele spôsobil ojedinelú kožnú anomáliu. Celý jeho chrbát pokryl výrastok, ktorý pripomínal korytnačí pancier, a tak ho jeho priatelia a rodina začali volať Korytnačí chlapec. Po čase ho však ľudia z jeho dediny začali považovať za syna diabla, a preto jeho rodičia vyhľadali lekársku pomoc. Na ich výzvu zareagoval britský chirurg, ktorý operáciou zbavil 6-ročného chlapca obrovskej anomálie.

10

Pokračovanie na ďalšej strane