Reklama/advertisment

Rybičky sa vydali na nevídanú cestu…

Po konzumácii alkoholu človeku dokáže napadnúť nejedna hlúposť. Horšie to je, ak bláznivý nápad dokáže zrealizovať. Dokonalým príkladom je aj 45-ročný Číňan, ktorý sa v stave opitosti, pomyslel, že strčiť si do zadku živé rybičky by bola zábava a preto to aj spravil.

Reklama/advertisment

Lenže rybičky druhu Misgurnus anguillicaudatus, merali 10 a 15 centimetrov a pustili sa na cestu mužovými črevami. Jedna z nich mu dokonca prerazila i črevnú stenu, v dôsledku čoho museli muža v bolestiach okamžite previesť na operačnú sálu. Okrem bolestí muža trápila aj vysoká teplota a nízky krvný tlak.

Reklama/advertisment

Lekárom sa podarilo rybičky z jeho tela vybrať, no varujú, že sa to mohlo skončiť oveľa horšie, keby vodné tvory plávali ďalej a dostali sa tak ku vyššie položeným orgánom. Muž i po operácii bojuje so silnou infekciou, ktorú mu bláznivý nápad priniesol, no predpokladá sa, že sa úplne zotaví.

Misgurnus anguillicaudatus

Ak sa pýtaš, ako je možné, že rybky dokázali v črevách prežiť, existuje odpoveď i na túto otázku. Spomínaný druh rýb totiž dokáže prežiť i s minimom vody a teda aj kyslíka. Ten totiž ukladajú vo svojich žalúdkoch a navyše dokážu produkovať hlien, ktorý ich chráni pred vysušením. Pre tento druh je tiež typické, že pri zmene atmosférického tlaku začínajú plávať zbesilo a nevyspytateľne. Tvarom tieto rybičky pripomínajú úhora a môžu narásť až do dĺžky 30 cm.

 

Zdroj: thesun.co.uk

Loading...