Počul si už niekedy o Vikingoch? Pravdepodobne áno. Sú to predkovia dnešných Dánov, Nórov a Švédov v tzv. vikingskom období, charakterizovanom dobyvačnými výpravami zo Škandinávie a Dánska do Británie, na Island, do Grónska, Severnej Ameriky a inde. Vedel si však, že existuje aj festival Vikingov?

Ak nie, už vieš. „Viking Festival“ sa každoročne koná v Škótsku a stretávajú sa tam priaznivci týchto v preklade lupičov, moreplavcov či pirátov oblečený do obrnených kostýmov spievajúc rôzne pokriky. Horiaca loď bola len začiatkom noci plnej pitia, tanca a.. no najmä pitia. Program obsahuje rôzne zaujímavé časti a celý festival je hlboko oceňovaná tradícia na „Shetlandských ostrovoch“.

vikings-up-helly-aa-festival-shetland-scotland-1 vikings-up-helly-aa-festival-shetland-scotland-2 vikings-up-helly-aa-festival-shetland-scotland-3 vikings-up-helly-aa-festival-shetland-scotland-4 vikings-up-helly-aa-festival-shetland-scotland-5 vikings-up-helly-aa-festival-shetland-scotland-7 vikings-up-helly-aa-festival-shetland-scotland-8

Pokračovanie na ďalšej strane.