Reklama/advertisment

Nevídaná lekcia ľudí ohromila natoľko, že sa stala virálnou.

Allison Kimmey je dvojnásobnou mamičkou, ktorú pred nedávnom nemilo prekvapila reakcia jej malej dcéry, ktorej sa nepáčilo, že spolu s bratom mala vyjsť z bazénu. Nahnevané dievča sa otočilo k bratovi a povedalo mu, že ich matka je tučná. Nelichotivé slová ju však nerozhodili tak, ako by si čakal – namiesto urážania sa a kriku či bitky svojim deťom povedala, nech idú do domu a tam sa porozprávajú. Ich rozhovor Allison zamerala na vysvetlenie, ako sa treba k ľuďom správať a že slovo „tučná či tučný“ by sa nemalo používať ako urážka. To, ako debata prebiehala, rozpísala mamička v jednom z príspevkov na svojom Instagrame.

Reklama/advertisment

https://www.instagram.com/p/BVNHKuUFXFC/?taken-by=allisonkimmey

Reklama/advertisment

„Moja dcéra ma dnes nazvala tučnou. Bola totiž naštvaná, pretože som im (dcére a synovi) prikázala vyjsť von z bazéna, a tak sa otočila na svojho brata a povedala mu, že mama je tučná. Povedala som jej na to, nech ma počká hore a porozprávame sa.

Ja: Čo si to o mne povedala?

Ona: Povedala som, že si tučná, mami, prepáč.

Ja: Porozprávame sa o tom. Pravdou je, že NIE SOM TUČNÁ. NIKTO NIE JE. Nie je to totiž niečo, čím môžeš byť. Ale mám TUK. VŠETCI HO MAJÚ. Chráni naše svaly a kosti a tým udržiava naše telo funkčné a poskytuje mu energiu. A čo ty – máš tuk?

Ona: Áno, mám ho trocha tu, na bruchu.

Ja: Správne a aj tvoj brat ho má.

Syn: Ja nemám žiaden tuk, som ten najchudší a mám len svaly!

Ja: V skutočnosti ho má každý človek na tomto svete, len ho máme rozdielne množstvo.

Syn: Áno, aj ja mám troška tuku, ale ty ho máš omnoho viac než ja.

Ja: To máš pravdu. Niektorí ľudia majú tuku viac, iní menej, ale to neznamená, že jeden človek je lepší než ten druhý, rozumiete?

Obe deti: Áno, mami.

Ja: Takže mi viete zopakovať, čo som vám povedala?

Obe deti: Áno! Nemali by sme hovoriť, že je niekto tučný, pretože nikto nie je tučný. Všetci máme tuk a na tom nič zlé nie je.

Ja: Presne tak.

Obe deti: Môžeme už ísť do bazéna?

Ja: Nie.

________________________________________________________________________

Za každým, keď sa objaví táto téma, sa musím zamyslieť, ako sa k nej postavím. Tučná či tučný nie je v našom dome nadávkou. Ak strápnim alebo zosmiešnim moje deti za to, že to povedali, len dokážem, že ma to uráža a naďalej by som tak pokračovala v stigme, že byť tučným je na smiech a niečo zlé a nevhodné. Keďže v našej domácnosti toto slovo nepoužívame, predpokladám, že to musela počuť od niekoho iného. Naše deti sú totiž kŕmené myšlienkami z každej strany, či chceme alebo nie – stretne sa s nimi u kamarátov, ktorých rodičia majú iné hodnoty alebo pri pozeraní seriálu či filmu. Našou úlohou ale je, aby sme my – rodičia – boli tými neustále najhlasnejšími, najpozitívnejšími a najakceptujúcimi hlasmi, ktoré počujú.“

Allison týmito slovami rozpútala vášnivé debaty, ktoré (ako býva zvykom) rozdelili ľudí do dvoch táborov a zatiaľ, čo niektorí s jej názorom súhlasia, iní ho odsudzujú. Každopádne má táto mamičku pravdu „minimálne“ v tom, že si človek nezaslúži počúvať nadávky a urážky len preto, koľko má tuku.

Zdroj: Instagram

Loading...