Nanuky, ktoré liečia opicu po prepitej noci sa stali hitom a ľudia si ich nevedia vynachváliť…

V Južnej Kórei tamojší obchodníci prišli s prevratným objavom – mrazenou pochúťkou na paličke, ktorá si dokážu pomôcť s opicou a tá do pár hodín zmizne. Nanuky nazývané Gyeondyo sa zatiaľ vyrábajú iba s grapefruitovou príchuťou a ich účinky sú údajne neskutočné.

Táto zázračná novinka bojujúca s opicou sa vyrába z rastliny zvanej Hovenia dulcis, ktorej plody sa v boji proti poalkoholových ťažkostí v Kórei využívajú už od pradávna. Tentokrá sa však Kórejčania rozhodli výťažky z plodov hovenie spojiť s grapefruitovou chuťou a arómou a vytvoriť tak špeciálne nanuky, čím sa tradičný „liek na kocovinu“ stal dostupnejší, pretože nie každému boli plody spomínanej rastliny po chuti. Ak sa ti zázračné účinky spomínanej rastliny zdajú neskutočné a veľmi im nechceš veriť, o výmysel určite nejde, čo potvrdil aj výskum, ktorý bol uverejnený v odbornom časopise Journal of Neuroscience.

Okrem toho aj samotní Juhokórejčania si nové nanuky, ktoré zatočia s opicou, pochvaľujú a nevedia si ho vynachváliť. Ich dôveryhodnosť je taktiež dosť veľká, pretože podľa výskumov sa práve v Južnej Kórei ročne skonzumuje podstatne viac alkoholu ako napríklad vo Veľkej Británii a alkoholizmus je tak skutočne vážnym problémom.

 

 

Zdroj: UNILAD