Reklama/advertisment

A je tu ďalšia novinka! Tentokrát sa môžeme tešiť na drama/fantasy film. Aj toto dielo je inšpirované knižnou predlohou a nesie názov „Volanie netvora: Príbeh života“.

Reklama/advertisment

Povrára sa, že tento fantasy žáner bude skôr určený pre detské publikum. Avšak, myslíme si, že každý jeden z nás si niečo z tohto filmu pozitívne odniesie. Volanie netvora prepísal do scenára autor úspešnej knihy Patrick Ness. Réžie sa chytil J.A. Bayona, ktorý už má za sebou filmy ako Sirotinec alebo Nič nás nerozdelí.

Reklama/advertisment

Trinásť-ročnému Conorovi sa snívajú nočné mory. V nich počuje podivný hlas. Lewis MacDougall je tým, ktorý prepožičal hlas tomuto netvorovi.

netvor

Chlapec to nebude mať jednoduché. Vyzerá to tak, akoby sa proti nemu spikol celý svet. V škole je šikanovaný a jediná kamarátka, ktorú mal, sa s ním nedávno poriadne pohádala. Babka mu nerozumie a akoby toho ešte nebolo dosť, tak jeho mama je vážne chorá.

Conor si nakoniec nájde oporu v obrovitánskom starom strome, ktorého hlas nahral Liam Neeson. Ten mu postupne rozpráva tri staré príbehy, ktoré majú za úlohu mladíkovi pomôcť v tom, že nie je všetko také, ako sa zdá.

Slovenská kinopreméra je naplánovaná na 20. 10. 2016.

Zdroj: totalfilm.cz

Foto: youtube.com/totalfilm.cz

Loading...