Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nudíš sa? Môžeš skúsiť napríklad tieto hry, s ktorými nezabiješ iba nudu…

…ak ťa omrzel život, skús ich. Inak neodporúčame.

Ruská ruleta

Ruská ruleta je bez pochýb najznámejšou hrou o život. Jej pravidlá spočívajú v tom, že sa do zbrane vloží jeden náboj, zatočí sa zásobníkom a hra môže začať. Po výstrele buď vyhráš a prežiješ alebo jednoducho prehraješ… Môže sa postupovať aj tak, že sa zásobníkom točí po každom výstrele.

Túto hru údajne často hrával i britský spisovateľ Graham Green, aby zažil nejaké vzrušenie a zahnal nudu. Časom ho však táto hra omrzela.

Slovinská ruleta

Do tejto hry sa môže zapojiť každý – ženy, muži, heterosexuáli i homosexuáli. Hráči majú na tvárach masku, aby boli maskovaní a aby nemohli rozpoznať svojho partnera. Vtedy prichádza na scénu „čierny Peter,“ ktorý dodáva orgiám poriadnu dávku adrenalínu. Je to preto, pretože jeden z účastníkov je nakazený vírusom HIV a všetci ostatní o tom vedia, nevedia však o koho ide. Infikovaný má za úlohu obšťastniť, čo najviac ľudí. Po hre sa všetci nechajú otestovať na HIV.

Tvorcovia tejto hry vysvetľujú, že v hre ide o napätie a adrenalín podobne ako pri ruskej rulete. Narozdiel od nej však človek umrie až po niekoľkých rokoch.

Mexická ruleta

Mexická ruleta je veľmi podobná tej slovinskej. Taktiež sa zorganizujú orgie, na ktoré zavíta i nainfikovaný človek. Pri tejto verzii sa však používajú i kondómy. Zábava však spočíva v tom, že pred začiatkom sa náhodne jeden prezervatív prepichne.

Osedlaj vlak

Pred niekoľkými rokmi sa na Youtube objavilo video, na ktorom je Alexander Richter zachytený, ako ide na vlaku. A nie, necestoval normálne. Na vlaku šiel prichytený prísavkami, ktoré sú schopné udržať i 200-kilového človeka. Vlak, na ktorom sa viezol, dosahoval rýchlosť 250 kilometrov za hodinu. Čo bola teda poriadna jazda. Len pre porovnanie slovenské vlaky dosahujú maximálne rýchlosť 160 km/h.

Na tejto zábavke je vraj najnebezpečnejšie naskakovanie na vlak, oveľa nebezpečnejšie však je takto jazdiť bez prísaviek. Hrozí totiž pád. Ak má však niekto rád nebezpečenstvo…

Sekerníček

O tejto hre by sa dalo hovoriť ako o dedinskej verzii ruskej rulety. K hraniu potrebuješ sekeru a zopár ľudí, ktorým chýba pud sebazáchovy.

Hráči sa postavia do kruhu a do jeho stredu sa položí sekera. Na základe dohodnutého znamenia sa na nástroj vrhnú a ten, kto ju získa, bude hádzať ako prvý. Následne sa hráči opäť postavia do kruhu a hra začína. Sekera letí vzduchom a koho zasiahne, vypadáva z hry a jeho odchod je poväčšine poriadne krvavý. Ak hráč, na ktorého sekera letí, dostane rozum a uhne sa, je automaticky vylúčený. Pokiaľ si zasiahnutý iba rukoväťou, môžeš v hre pokračovať. Hra pokračuje, kým nie sú vyradení všetci hráči. Víťaz berie všetko.

V minulosti sa takto hralo nielen o peniaze, ale aj o kravy, či dokonca celé statky.

Hra na škrtenie

Nuda je o ničom. Svoje o tom vedia aj kanadskí a americkí študenti, ktorí našli spôsob, ako s ňou zatočiť – prišli s hrou, ktorú nazvali choking game, čo v preklade znamená hra na škrtenie. Či túto hru objavili skutočne iba vďaka nude, je diskutabilné, pretože údajne sa pri nej dostať do nálady, i keď práve nemáš na alkohol či drogy. Je to však dosť nebezpečné.

K tejto hre je potrebný len povraz alebo elektrický kábel. Hrať ju môžeš prakticky kdekoľvek, ak však ľuďom nebude vadiť, že sa dusíš. Existujú 2 varianty tejto hry a to multiplayer a singleplayer. Multiplayer je obľúbenejší a menej nebezpečný, pretože ak slučku utiahneš až príliš, má ťa kto zachrániť. Tiež v tejto verzii funguje spolupráca, čiže sa nemusíš škrtiť sám, ale poprosíš o to kamoša. Verzia singleplayer je podstatne nebezpečnejšia, pretože je dosť ťažké regulovať utiahnutie slučky, keď sa dusíš. Na túto hru doplatil životom napríklad 21-ročný mladík, ktorý sa zašil do suterénu rodinného domu, kde sa chcel dostať do nálady. Kábel okolo svojho krku utiahol až príliš a nedokázal ho sám povoliť, takže sa udusil.

Túto škrtiacu hru si podľa prieskumu v Kanade doposiaľ vyskúšalo asi 7% študentov, čo predstavuje zhruba 80-tisíc ľudí.

Slalom v zápche

Závody skateboardistov v zjazde sa začali konať už v 60-tych rokoch minulého storočia v Kalifornii. Tento šport má dokonca i vlastné majstrovstvá sveta a koná sa na tratiach, kde nejazdia automobily a jazdci tak neohrozujú ani seba, ani ostatných. Niekto však dostal nápad, že oveľa väčšou zábavou by bolo jazdiť po cestách a musieť sa tak v plnej rýchlosti uhýbať autám.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií