Ak to cez víkend preženieš s alkoholom, skús tieto recepty na opicu, ktoré ťa postavia na nohy.

Reklama/advertisment

Pokiaľ vývar, či hektolitre vody so šumivou tabletkou ti veľmi nezaberajú, existujú aj iné recepty, ktoré ťa z opice môžu vyliečiť. Používajú ich ľudia z rôznych krajín sveta a pochvaľujú si ich. Skúsiš niektorý?

Reklama/advertisment

 

Reklama/advertisment

 

Nemecko

Nemci si po prehýrenej noci pochutnávajú na držkovej polievke. Vnútornosti sú totiž skvelým zdrojom proteínov, ktoré pomáhajú pri rozklade nežiaducich látok vzniknutých po požití alkoholu. Okrem žalúdkov sa v Nemecku po opici konzumujú i zavináče, ktorých slaný nálev núti človeka prijímať veľké množstvo vody a taktiež sacharidy, ktoré obsahujú znižujú hypoglykémiu.

 

Sicília

Sicílčania sa už celé stáročia liečia z opice sušeným býčím penisom. Jeho sladko-slaná chuť údajne organizmu pomáha rýchlo sa spamätať. Orgán má približne dĺžku pol metra, no vraj stačí pár centimetrov. Pokiaľ by si chcel tento sicílsky recept vyskúšať, u nás sa takýto produkt predáva vo zverocentrách ako hryzátko pre psov.

 

Peru

V Peru sa pri liečbe opice používa liečivý čaj, ktorého základom sú rybie pozostatky, predovšetkým šupiny, koža a plutvy. Tie sa polejú šťavou z citrónov a limetiek a pridá sa strúhaný zázvor a cesnak. Takáto kombinácia organizmu pomáha rýchlejšie vylúčiť alkohol.

 

Mongolsko

Tradičným riešením ťažkého rána po pijatike v Mongolsku sú dve roztlačené paradajky spolu s čerstvým ovčím okom. To má telu doplniť minerály a paradajky zvýšia koncentráciu cukru v krvi, takže by ti potom malo byť naozaj lepšie.

 

 

Zdroj: Extra

Loading...