Americkú metalovú skupinu Metallica pozná snáď každý. Na konte má už deväť štúdiových albumov a aktuálne pripravujú svoju azda najočakavánejšiu desiatu dosku, ktorá ešte po mnohých oznámeniach o vydaní neuzrela svetlo sveta.  

Skupina pracuje na vydaní nového počinu už od roku 2012. Mal by niesť názovHardwired…to Self-Destruct“ a vypočuť by sme si ho mali už 18. novembra. Ako malú ukážku na čom štvorčlenná kapela pracovala posledné roky nám ponúka zatiaľ prvý singel s názvom „Hardwired“. Skladba má niečo cez tri minúty, čo je pomerne u týchto metalistov prekvapivé. Chytľavú a energickú skladbu doplňuje čiernobiely dynamický klip.

No máme tu aj niečo pre verných fanúšikov tejto metalovej legendy. Služba Spotify chystá krátky štvordielny dokumentárny seriál o tejto kapele. Mal by sa zamerať na ich úplne začiatky. Seriály nesú názvy Metal Militia, Metal Up Your Ass, Sophistication and Brutality a Armageddon’s Here. Nájdete v nich archívne zábery, ale taktiež aj rozhovory kapely. Prvý diel si môžete pozrieť tu: