Vianoce znamenajú okrem rodiny, darčekov, priateľov, jedla, sviečok, stromčeka a pohody aj viac voľného času, ktorý nemusíte tráviť v práci. Väčšinu z tohto času venujeme rodine a blízkym, mali by sme si však počas Vianoc vyhradiť čas aj na vlastný oddych a venovať sa sami sebe. Toto je niekoľko spôsobov, ako môžeš regenerovať počas sviatkov nielen svoje telo, ale aj ducha.

Čas na knihu

Knihy sú ideálnym spoločníkom v každej voľnej chvíli. Občas nás niečo nové naučia, inokedy nás zas prenesú do vzdialených a vymyslených svetov a potešia našu fantáziu. Kniha je skvelým spôsobom, ako si oddýchnuť a ukradnúť chvíľu pre seba. Okrem toho nakopnú našu slovnú zásobu a zlepšia vyjadrovanie. Kniha je skvelým spôsobom, ako tráviť voľný čas a rozvíjať svoju fantáziu, schopnosti a ducha.

Masáže, wellness, sauna

Skvelý spôsob relaxu pre tých, ktorí manuálne pracujú a potrebujú si oddýchnuť najmä fyzicky. Masáže uvoľnia vaše svaly, wellness pomôže zrelaxovať tvojej mysli. Sauna zas pomôže pokožke a krvnému obehu.

Filmy, deka a dobré jedlo

Dobré jedlo si nemusíte vychutnávať len v spoločnosti. Niekedy je najlepšou formou relaxu zapnúť si dobrý a nenáročný film, ľahnúť si pod deku a dať si dobré jedlo. Prípadne si k nemu môžeš dať pivo a bude ti ešte lepšie. Hýčkaj sa, daj si niečo, čo si dávaš len v špeciálne príležitosti. Určite si poriadne oddýchneš.

Šport

Šport je skvelým spôsobom, ako si aktívne oddýchnuť a vychutnať chvíle samoty a času pre seba. Vyber sa na plaváreň, alebo si zájdi do lesa zabehať. Prípadne si môžeš sadnúť na bicykel a vybrať sa kamkoľvek budeš chcieť. (Ak ti to samozrejme počasie dovolí.) Stráv aktívne čas osamote, ktorý ti pomôže oddýchnuť si a nakopnúť sa do ďalších dní.

Foto: Pexels