Krátka animácia nesie názov Geri’s Game, tvorcovia sú od firmy Pixar. Tento film si dokonca odniesol Oscara. V takmer 4. minútovom videu sa podarilo totiž vykresliť viacej životných situácií.

Autor je český animátor Jan Pinkava, ktorý dokázal pomocou jednej osoby poukázať na niekoľko vecí, z ktorých by sa mohol človek poučiť a motivovať. Príbeh rozpráva o starčekovi Gerim, ktorý hraje sám proti sebe šach. Na prvý pohľad to vyznie ako obyčajná rozprávka, no opak je však pravdou. Tieto „dve“ osoby hrajú o zubnú protézu.

Jeden súper používa na porazenie svojho súpera svoj talent, no ten druhý je zase veľmi kreatívny. Autor tým chcel naznačiť, že nestačí mať iba talent, pretože v dnešnej dobe sú častokrát úspešnejší tí, ktorí síce niesu zrovna najtalentovanejší, no vedia sa so svojou kreativitou presadiť.

Autor taktiež poukazuje na silu motivácie a výhry. Zatiaľ, čo jeden chcel mať zubnú protézu ako svoju trofej, druhý ju naozaj potreboval. Preto je motivácia správnym a zásadným krokom k úspechu.

Ak sa zamyslime, zistíme, že tento krásny príbeh má aj svoju smutnú stránku. Častokrát starí ľudia ostávajú celkom samy, sú deprimovaní, pretože sa nemá s nimi kto porozprávať alebo robiť nejakú aktivitu. Preto sú odkázaný iba sami na seba a nie na svojich blízkych, ktorí by im mali byť oporou.

Pozrite si tento krátky, no zaujímavý a poučný film

Zdroj: youtube.com