Prezident Andrej Kiska udelil obvinenej mamičke milosť.

Reklama/advertisment

Situácia, kedy udeľuje prezident milosť je veľmi citlivá. Viacerí ľudia sú na takéto veci hákliví z prostého dôvodu. Spravodlivosť podľa nich platí pre každého. Sú však prípady, pred ktorými si nemôžeme zatvárať oči a ak je v nich cítiť zlepšenie, môže byť rozhodnutie prezidenta udelit milosť naozaj správnym rieením. Pred niekoľkými rokmi našli žene v byte drogy. Ona tvrdila, že o nich nevedela. Medzitým sa jej narodila dcérka, ktorej v prípade väzenia matky hrozí detský domov. Takto odôvodnil milosť žene prezident Slovenskej republiky, Andrej Kiska.

Reklama/advertisment

MILOSŤ PRE VZORNÚ MAMIČKU
Pred štyrmi rokmi ju súd odsúdil na štyri roky väzenia. Narodila sa jej však dcérka. Sama sa o ňu vzorne stará, chodí do práce. Všetci ju chvália. A teraz, keď bude mať maličká štyri roky, by mala ísť mama do väzenia. A dcérka by možno skončila v detskom domove.
Rozhodol som sa jej dať podmienečnú milosť. Ak ďalších päť rokov neurobí nič protizákonné, tak do väzenia ísť nemusí. V opačnom prípade si bude musieť pôvodný trest odsedieť.
Ženu odsúdili za to, že v dome, kde bývala so svojím partnerom, našli pred ôsmimi rokmi drogy. Na súde tvrdila, že o nich nevedela. Neuverili jej.
Neviem, ako to v skutočnosti bolo. Ale viem jedno: jej život za posledné roky je dôkazom toho, že si zaslúži, aby dostala šancu. Pre ňu, pre maličkú aj pre našu spoločnosť je to najlepšie riešenie.

Reklama/advertisment

Loading...