PRVÁ SLOVENSKÁ KONFERENCIA O PROGRAMOVANÍ PRE DETI, UČITEĽOV A RODIČOV  

PRVÁ SLOVENSKÁ KONFERENCIA O PROGRAMOVANÍ PRE DETI, UČITEĽOV A RODIČOV  

Bratislava 15. mája- Má vaše dieťa rado počítače a počítačové hry? Potom by malo zvládnuť aj základy programovania, tvrdia odborníci. Podľa tvorcov prvej slovenskej konferencie o programovaní pre deti, rodičov a učiteľov KIDSCODR programovanie zlepšuje mozgové funkcie, kritické myslenie aj kreativitu dieťaťa. Organizátori súťaže, vzdelávacia spoločnosť Learn2Code, Nadácia Eset a Nadácia Orange pripravili už tento piatok 18. mája v bratislavskom zážitkovom centre vedy Aurelium deň plný prednášok, súťaží, ukážok a lekcií programovania pre deti. Vstup na konferenciu je pre deti, rodičov a učiteľov bezplatný.

Prečo má každé dieťa vedieť programovať

„Programovanie Posilňuje detskú kreativitu a schopnosť vytvoriť si svet podľa vlastných predstáv,” vymenúva niektoré z benefitov lektor programovania, Ľuboš Jaroš. Podľa spoluorganizátora detskej konferencie o programovaní z Learn2Code Radovana Debnára „najrýchlejšie rastúce mzdy a počet milionárov je v IT sektore. Najvyšší dopyt je po zamestnancoch s technickými zručnosťami. Deti preto potrebujeme viesť k programovaniu už od ranného veku.“

Na slovenských školách Programovanie ako povinný vyučovací predmet zatiaľ chýba. Trend v školstve a programátorskej gramotnosti udávajú Veľká  Británia, Fínsko, Nórsko či Estónsko. Práve Veľká Británia sa v roku 2014 stala prvou európskou krajinou, ktorá programovanie povýšila na povinný predmet vo všetkých ročníkoch základných skôl.

Podľa riaditeľa bratislavskej cirkevnej POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*