Akú prácu ste si vybrali vy?

Reklama/advertisment

Do práce chodiť musíme. Teda – mali by sme 🙂 . V školách nás stále upozorňovali, aby sme sa dobre učili, pretože je to do života veľmi dôležité a ten, kto sa bude zle učiť, to nedotiahne nikam. Paradoxne to však býva tak, že najväčší flákači, päťkári a vagabundi sa mnohokrát majú lepšie, ako snaživí a učenliví jednotkári, ktorí sa svedomito snažia pochopiť všetko učivo a nemať priemer horší ako 1,5. Základná škola nás pripravila na strednú, tá zas na vysokú školu alebo rovno na povolanie. No ktoré povolanie je to „naj“, ktoré to „menej naj“ a ktoré by nám spôsobilo extrémne rýchle ošedivenie vlasov od množstva stresu?

Reklama/advertisment

Najlepšie povolania

Medzi najlepšie povolania sa radia zväčša tie, kde ľudia nepracujú manuálne (no nie je to tak vždy) a zarobia vcelku dobre. Samozrejme, platy zamestnancov sú  individuálne – závisia hlavne od zamestnávateľa, zručností a niekedy aj od vzdelania.

Reklama/advertisment

Poisťovací agent

Analytik počítačových systémov

Dentálna hygienička

Stavebný inžinier

Trhový analytik

Výkonný riaditeľ

Matematik

Audiológ

Reklamný alebo PR manažér

manager

Najhoršie povolania

Najhoršie povolania balansujú na hranici „najhoršie“ a „stresujúce“. Sem patria  povolania, pri ktorých sa využíva aj manuálna práca aj duševná práca. Plat je priemerný, ale tiež to závisí od toho, pre koho pracujete a kde pracujete.

Mäsiar

Drevorubač

Poľnohospodár

Upratovačka

Čašník

Učiteľ

Poštový doručovateľ

Smetiar

Novinár

práca

Najstresujúcejšie povolania

Tieto povolania sú extrémne náročné na psychiku alebo sú časovo náročné. Človek vykonávajúci niektoré z týchto povolaní často riskuje buď svoj vlastný život, zdravotné problémy a hlavne voľný čas, ktorý by mohol tráviť s tými, ktorých má rád. Jedna z mála výhod týchto prác je, že sú dobre platené.

Hasič

Vojak

Vojenský generál

Pilot

Taxikár

Policajný dôstojník

Hovorca

Pilot lietadla

Reportér

vojak

Foto: pixabay.com

Loading...