Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ronaldo a De Bruyne poslali svoje tímy do semifinále Ligy majstrov

V utorok 12. 4. 2016 sa odohrali odvety štvrťfinálových zápasov Ligy majstrov. Real Madrid privítal na štadióne Satniaga Bernabéu-VfL Wolfsburg a Manchester City hostil Paris Saint Germain. Biely balet išiel do druhého stretnutia „s nožom na krku“, pretože ho čakala neľahká úloha. V prvom dueli prehrali nad nemeckým tímom 0:2 a potrebovali streliť minimálne 2 góly, ak by chceli ostať v hre o postup do semifinálovej fázy. Ak by sa Wolfsburgu podarilo dať gól, tak by Madridčania museli vstreliť až 4 na postup.

Naopak, Manchestru City by na priamy postup stačila aj bezgólová remíza či remíza 1:1. V prípade nerozhodného stavu 2:2 by sa išlo do predĺženia, pretože v Paríži skončil minulotýždňový zápas 2:2.

Real Madrid – VfL Wolfsburg 3:0 (2:0)

Zostavy a striedania:
Real Madrid: Navas – Carvajal, Ramos, Pepe, Marcelo – Modrič (90.+2 Varane), Casemiro, Kroos – Bale, Benzema (84. Jese), Ronaldo
VfL Wolfsburg: Benaglio – Vieirinha, Naldo, Dante, Rodriguez – Guilavogui (80. Dost), Gustavo – Henrique (73. Caligiuri), Arnold, Draxler (32. Kruse) – Schürrle

Pre „pusinky“ vyšiel úvod zápasu ako zo sna. Už v 16. minúte otvoril skóre hviezdny Cristiano Ronaldo, 1:0. Neprešla ani minúta a portugalsky ostrostrelec sa trafil opäť po hlavičke z rohového kopu, ktorý zahrával Toni Kroos, 2:0. Najkrajší moment v zápase prišiel v 77. min. Postaral sa oň Cristiano Ronaldo, keď z priameho kopu prestrelil múr hostí z Wolfsburgu, a tak sa blysol hetrikom. Real Madrid tak napokon úlohu favorita splnil a zaslúžene postúpil do semifinále Ligy majstrov.

Tu si môžete pozrieť zápasový zostrih:

Manchester City – Paríž St. Germain 1:0 (0:0)

Manchester City: Hart – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Fernandinho, Fernando – Navas, De Bruyne (84. Toure), Silva (87. Delph) – Agüero (90.+3 Iheanacho)
PSG: Trapp – Van der Wiel, Aurier (61. Pastore), Silva, Maxwell – Rabiot, Marquinhos, Motta (44. Lucas) – Di Maria, Ibrahimovič, Cavani

Na štadióne Manchestru City takisto išlo o veľa. Domáci v Paríži remizovali 2:2 a doma im stačila remíza 0:0 alebo 1:1 na priamy postup. Parížania potrebovali akékoľvek víťazstvo na postup. V 30. minúte mohlo byť už veselšie na domácom štadióne, ak by Sergio Agüero premenil penaltu. Avšak, z bieleho bodu netrafil ani bránu, a tak zápas pokračoval aj naďalej s vyrovnaným stavom 0:0. V druhom polčase sa však už domáci presadili gólom od Kevina De Bruyna, ktorý prestrelil brániach hráčov PSG spoza šestnástky, 1:0. Stav sa už do konca stretnutia nezmenil a z postupu do semifinále sa tešil domáci tím Manchestru city.

Zdroj: youtube.com