Máš nápad, no nemáš peniaze? Chceš tvoriť logo, grafiku, web, a takto získavať prax? A chceš si popri štúdiu privyrobiť? Je tu pre teba nový projekt ROZBEHNIME TO SPOLOČNE!

Reklama/advertisment

Nová stránka www.rozbehnimetospolocne.sk spája firmy, ktoré ponúkajú krátku brigádu, prípadne aj dlhšiu, alebo hľadajú študenta, ktorý by im mohol pomôcť, a študentov, ktorí vyhľadávajú prax. Študenti môžu ponúkať svoje služby a reagovať na ponuky firiem. Napríklad tvorba loga, webstránky, posielanie e-mailov a veľa ďalších.

Reklama/advertisment

Projekt skrsol v hlave osemnásťročného študenta Patrika Porubčana.

Rozbehnime to spoločne - Patrik Porubčan

Reklama/advertisment

Tento projekt som vytvoril, pretože som videl, ako si študenti chcú privyrobiť a získať skúsenosti, ale nemajú veľa šancí v niektorých odboroch, a najmä keď nemajú prax. Takisto začínajúce firmy majú obmedzený budget, a na to, aby fungovali, potrebujú veľa vecí, a niekedy im na všetky nevyjde. Nielen rozbiehajúce sa firmy, ale aj tie rozbehnuté. Tento projekt vlastne spája šikovných študentov a firmy. Študenti si môžu privyrobiť, nemusia s tým tráviť celý čas, ale takpovediac pracovať, len keď im to voľný čas dovolí. K tomu aj získajú skúsenosti. A firmy zasa produkt alebo službu za nižšiu sumu ušetrenú môžu dať do inej veci a taktiež pomôžu študentovi.

Celý portál je bezplatný, či už pre firmy, ale aj pre študentov.

 

Rozbehnime to spoločne

 

Za krátky čas fungovania projektu prišlo firmám a študentom 189 odpovedí, a úspešných bolo 20 projektov.
Jednou z výhod portálu oproti podobným už fungujúcim projektom na Slovensku je e-mailová komunikácia. Ako hovorí zakladateľ projektu Patrik, človek sa kvôli tomu nemusí nikam zvlášť prihlasovať, aby si skontroloval poštu, ale si pozrie len mail, ktorý má v mobile, a tým sa šetrí aj čas, ktorý je pri niektorých projektoch veľmi dôležitý.

Budem rád za každú podporu, či už zdieľanie medzi firmy, alebo podobne 🙂 Som len študent a nedokážem zaplatiť masívnu propagáciu. Ale ako je motto tohto projektu Rozbehnime to spoločne – pomôžme si navzájom, tak dúfam, že spoločne to rozbehneme a tento projekt pomôže naštartovať veľa úspešných firiem a kariér študentov. Hovorí Patrik.

Na stránke si môžu nájsť študenti aj stáže. Aj takouto formou môžu nadobudnúť prax popri vysokej škole.

Viac sa dozviete na stránke rozbehnimetospolocne.sk
Facebook projektu: Facebook.com/rozbehnimetospolocne

12895281_1074144225940692_145432667_n

Držíme tvorcovi projektu palce a želáme veľa úspechov.

Loading...