Aj tieto vecí z domácnosti majú dátum spotreby!

Reklama/advertisment

Všetci kontrolujeme dátum spotreby na potravinách, ktoré kupujeme. Sme si však vedomí, že aj výrobky pre domácnosť majú svoju trvácnosť? Vieme, ako často treba meniť uteráky, obuv alebo autosedačky? Ak nie, tento článok nám v tom pomôže.

Reklama/advertisment

Z kúpeľne je vhodné vymeniť špongiu (mäkká huba) po dvoch týždňoch. Špongiu (farebná okrúhla) na umývanie by sme mali vymeniť po 6 mesiacoch. Sprcha je ideálne miesto na šírenie plesní a húb kvôli vlhkému prostrediu. Dajme si pozor, aby sme pomôcky na umývanie nepoužívali dlhšie, ako by sme mali, pretože potom môžu poškodiť nášmu zdraviu.

Reklama/advertisment

Uterák treba nahradiť po 1-3 rokoch. Uteráky používame niekoľkokrát do dňa. Zväčša sú vlhké a nechávame ich prirodzene vyschnúť samé. Vlhké uteráky vytvárajú vhodné prostredie pre rast baktérii. Mali by sme vedieť, že ak uterák zostane príliš dlho vlhký, časté pranie ho nezbaví baktérii. Práve naopak, baktérie sa násobia.

uteraky

Zubná kefka je ďalšou vecou z kúpeľne, ktorá má svoju spotrebnú dobu. Nemali by sme čakať dovtedy, kým budú štetinky úplne zničené, ale mali by sme meniť zubnú kefku každé 3 mesiace.

Kefa na vlasy je pomôckou využívanou denne. Preto je dôležité ju dôkladne vyčistiť aspoň raz do týždňa. Z kefy sa postupne odlamujú časti a česanie nám môže spôsobiť bolesť alebo vytrhávanie vlasov. Mali by sme ju nahradiť po roku používania.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane…