Uvažoval si niekedy nad tým, ako vidí svet tvoj pes? Alebo ako vyzerá prostredie z pohľadu včely? Videnie každého živočíšneho druhu je jedinečné a niektoré zvieratá dokonca vidia to, čo my nemôžeme. Ako teda vidia?

Motýle

Videnie motýľov nie je tak ostré ako u človeka. Môžu však vidieť oveľa viac farieb a odtieňov, vrátane ultrafialového svetla.

1-1        

Psy

Psie oči nie sú veľmi citlivé na väčšinu farieb, a preto svet vidia vyblednutejšie než ľudia. Na druhej strane však veľmi dobre vidia v noci a majú dobre vyvinutý zmysel pre hĺbku a perspektívu. Ich oči sú tiež veľmi citlivé na pohyb.

        

Ryby

Akváriová rybka vidí všetko ultrafialovo a predmety v jej blízkosti sa jej niekoľkokrát zväčšia. Možno je práve to dôvodom, prečo sa rybičky tvária stále prekvapene.

         

Vtáky

Vtáky majú veľmi ostrý zrak. Nočné vtáctvo vidí veľmi dobre i bez svetla. Počas dňa môžu vidieť odtiene, ktoré ľudské oko nevie rozoznať, taktiež vidia ultrafialové lúče.

         

Hady

Je všeobecne známe, že videnie hadov je veľmi slabé. Zato v noci vidia tepelne žiarenie desaťkrát lepšie než akékoľvek moderné technológie. Počas dňa však hady reaguje iba na pohyb, čiže ak sa ich korisť nebude hýbať, nebudú ju loviť.

         

Myši a potkany

Všetky myši a potkany dokážu očami hýbať nezávisle od seba, takže vidia dva samostatné obrazy. Svet je pre nich rozmazaný, všetko sa hýbe pomaly a je sfarbené do modrozelenej farby.

         

Kravy

Kravy sa z ich pohľadu nepasú na zelených pastvinách, ale ich videním je tráva sfarbená do oranžovo-červenej. Taktiež vidia objekty o troška zväčšené.

         

Pokračovanie na ďalšej strane