Reklama/advertisment

Slovensko je nádherná krajina so zaujímavým reliéfom, ale aj bohatým životom v nočných kluboch či historickými centrami známych miest. Ak si ešte nebol na poriadnej dovolenke na Slovensku, mal by si si ju čo najskôr naplánovať. Pretože aj v našej malej krajine je toho dosť, čo by si aspoň raz v živote mala vidieť. A tu je výber toho najlepšieho.

Reklama/advertisment

Výhľad zo Spišského hradu

Žiadna dovolenka na Slovensku by nebola kompletná, ak by si vynechal výstup na najrozľahlejší hrad v strednej Európe. Postavenie hradu sa datuje v období 12.storočia. Na hrade sa však pracovalo aj počas ďalších storočí a preto sa v ňom prelína mnoho rôznych architektonických štýlov. Za pozornosť stojí aj vonkajšie okolie hradu, ktoré vidno už z ďaleka, keďže hrad je rozľahlý a stojí na 600 metrov vysokom kopci v Spišskej Kapitule.

Reklama/advertisment

Túra okolo vodopádov v Slovenskom raji

A názov Slovenský raj nedostal len tak – pre nič za nič. Sto kilometrov dlhý chodník pomedzi nádherné kaňony, lúky a vodopády. Aj napriek tomu, že chodník je oficiálne označený, kvôli úzkym roklinám je lepšie ísť v skupinkách a byť veľmi opatrný. Odmenou sú však nádherné scenérie, ktoré neuvidíš hocikde.

Pohár vína vo vinohradoch v Modre

Mesto ukryté v kopcoch Malých Karpát, ktoré má za sebou dlhú vinársku tradíciu. Každoročne sa tu dokonca organizuje niečo ako dni otvorených dverí, kedy mnohí vinári robia pre návštevníkov ochutnávky zdarma.

Slony a medvede v blízkosti stredovekého zámku

ZOO v Bojniciach bola oficiálne postavená v roku 1955 a v súčasnosti ponúka viac ako 300 druhov zvierat. Nachádza sa hneď vedľa vchodu do stredovekého Bojnického zámku – jedného z najkrajších a najznámejších zámkov v krajine. Bojnice okrem iného ponúkajú možnosť využiť termálne kúpele.

Ľadové stalagmity v Dobšinskej ľadovej jaskyni

Ak chceš navštíviť jednu z najznámejších jaskýň na Slovensku, poriadne teplo sa obleč, pretože teplota sa tu pohybuje v priemere okolo -3 stupňov. Ale tá zima za tú nádheru naozaj stojí.

Kúpanie v horúcom kúpeli v jaskynných kúpeľoch v Sklených Tepliciach

Aj keď všetky procedúry spolu trvajú asi hodinu v jaskynnom kúpeli budeš asi len 20 minút – teplota tu totiž dosahuje až 42 stupňov celzia. Po kúpeli sa preto pôjdeš zrelaxovať a oddýchnuť si na masáže a iné relaxačné procedúry.

Architektonické poklady v Banskej Štiavnici

Ak chceš naozaj hodnotné a zaujímavé fotky zo Slovenska, nemal by si vynechať Banskú Štiavnicu. JE to totiž mesto, kde sa prelína neskorá gotika a renesancia a je celé posiate výnimočnou architektúrou.

Lokálne pivovary

Najznámejšie pivovary na Slovensku sú Zlatý Bažant a Šariš – tie nájdeš v každom podniku. Okrem toho je na Slovensku aj  mnoho iných malých lokálnych pivovarov, kde si môžeš dať skvelé remeselné pivo.

Lyžovanie

Alpské lyžovanie je na Slovensku čoraz populárnejšie a jeho najväčšou výhodou je, že za lístok nemusíš platiť, stačí ti dobrá lyžiarska výstroj. A spálené kalórie môžeš doplniť tradičnou slovenskou kuchyňou.

Zabehni si maratón v Košiciach

Ďalšia fyzická aktivita, ktorá má na Slovensku veľmi dlhú tradíciu. Najstarší maratón v Európe, ktorý sa beží už od roku 1924. Súčasťou sú vždy ak mnohé kultúrne sprievodné podujatia – ako napríklad tradičná Biela noc v Košiciach.

Foto: Max Pixel

Loading...