Prestížne ceny rebríčka Billboard Rap, ktorý je zameraný na hip-hopové single Slovenska a Česka, sú za nami.

Reklama/advertisment

Tieto ceny 1. ročníka 2016 Billboard SK/CZ Rap Music Awards vyhlásili 20. mája 2017 večer prostredníctvom youtube kanálu Billboard Rap SK/CZ.

Reklama/advertisment

Cenu v kategórii za najlepší videoklip roku 2016 získal slovenský rapper Kali za klip Púšťam Ťa, ktorú venoval svojej nebohej mame. Tridsaťpäťročný rapper získal aj titul najlepší rapový umelec.

Reklama/advertisment

Dve ocenenia získal počas dvojhodinového koncertu aj rapper Rytmus. Patrik Vrbovský bodoval v kategórii Najlepšia RnB/Hip-Hop spolupráca s Kalim v klipe Keď Sa Budú Pýtať.

Cenu za najlepšiu RnB/Hip-Hop skladbu rebríčka Hot 100 získal singel Nakazený 2, na ktorej spolupracoval Separ a producent Grimaso.

brma

Ocenenie Billboard Rap Ikona 2016 získal jeden z trinástich nominantov

Fanúšikovia a fanúšičky rozhodli o tom, že Rytmus je rapová ikona 2016. Ikona je najvýznamnejšie ocenenie zo všetkých kategórií tzv. učiteľ rapu. Ocenenie si zaslúži interprét/skupina, ktorá je na československej scéne 20 rokov a viac. V ďalšom ročníku budú nominovaný aj rapperi/Rnb umelkyne, ktorí nie sú nažive.

Skupinu Nerieš vyhlásili za najlepšieho RnB/Hip-Hop nováčika, Najlepšou RnB/Hip-Hop umelkyňov sa stala MiniMo a cenu za najlepší RnB/Hip-Hop album získal DJ Wich, ktorý má na albume viac ako 20 rapových umelcov.

Rebríček Rap SK/CZ zaujímala anketa aj o najhorší RnB/Hip-Hop album alebo umelca. Cieľom tejto kategórie nie je poškodiť interpréta, ale dať mu najavo, že sa uberá zlým smerom rapovej hudby, s ktorím fanušíkovia nesúhlasia. Túto kategóriu vyhral rapper Ramon a jeho CD Muzika. Táto kategória bola bez ocenenia.

Počas vyhlásenia výsledkov sa predstavil/a napríklad Majself, Aless, Ektor, Strapo, Rytmus, Ego, Vladis, Celeste Buckingham, Dara Rolins, Marpo a Troublegang, Kali, Ben Cristovao, DMS, Poetika, Logic (YYY), Pil C, Viktor Sheen, Renne Dang, Majk Spirit, Sima.

Prehľad víťazov a víťaziek Billboard SK/CZ Rap Music Awards 2016:

Cena pre skupinu, spoluprácu, nováčika, umelca a umelkyne

Najlepší RnB/Hip-Hop umelec: Kali

Najlepšia RnB/Hip-Hop umelkyňa: MiniMo

Najlepšia RnB/Hip-Hop skupina: H16

Najlepší RnB/Hip-Hop nováčik: Nerieš

Najlepšia RnB/Hip-Hop spolupráca: Rytmus featuring Kali

Cena pre album

Najlepší RnB/Hip-Hop album: DJ Wich – Veni, Vidi, Wich

Cena pre skladbu

Najlepšia RnB/Hip-Hop skladba rebríčka Hot 100 – Separ – Nakazený 2

Cena za videoklip

Najlepší RnB/Hip-Hop videoklip: Kali – Púšťam Ťa

Špeciálne ocenenie

Rap Ikona: Rytmus

Najhorší RnB/Hip-Hop umelec/album: Ramon – Muzika

Informácie pochádzajú z člena Billboard Rap SK/CZ
www.billboardskcz.7x.cz