fbpx
Má iba 10 rokov a rozhodol predať svoje hračky, aby zachránil svojho psíka. Ten mu už roky pomáha

Má iba 10 rokov a rozhodol predať svoje hračky, aby zachránil svojho psíka. Ten mu už roky pomáha

Obetoval hračky, aby zachránil svojho záchrancu…

Connor Jayne pochádza z New Yorku, má iba 10 rokov a milujúceho psíka Coppera. Chlapcova rodina si dobermana zaobstarala pred štyrmi rokmi a práve tento štvornohý člen rodiny sa stal záchrancom a ich hrdinom. Práve pes totiž upozornil svojim nočným štekotom na to, že s chlapcom niečo nie je v poriadku. Jeho matka ho tam našla na zemi pri záchvate.

Lekári si dlho nevedeli rady s tým, čo sa s Connorom deje, no nakoniec mu diagnostikovali PTSD, čiže postraumatickú stresovú poruchu a taktiež úzkosť. Toto ochorenie spôsobuje, že máva záchvaty, pri ktorých by mi mohol ublížiť. Vtedy je však pri ňom Copper, ktorý si naňho ľahne a bráni tak prípadným poraneniam.

Pred nedávnom však ochorel aj Copper a jeho stav si vyžaduje drahú liečbu. Keď sa o tom chlapec dozvedel, rozhodol sa pre veľké upratovanie – vypratal z izby všetky svoje hračky a následne sa ich rozhodol predať a vyzbierané peniaze použiť na liečbu psíka. Okrem predaja hračiek chlapec predával aj limonádu, aby získal čo najviac financií.

 

 

 

 

Zdroj: https://www.insideedition.com/10-year-old-boy-sells-his-toys-help-his-sick-service-dog-44666

Foto: https://www.insideedition.com/10-year-old-boy-sells-his-toys-help-his-sick-service-dog-44666

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  V európskej krajine prekvitá odporný obchod so zvieratami! Na psíkoch tam páchajú takéto ohavnosti
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.