fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Týchto 10 ľudí z histórie patrí k najinteligentnejším!

Máte tip? napíšte nám mailom

História je plná šikovných a múdrych ľudí. No i medzi nimi sa nájdu špičky, ktoré svojou inteligenciou, talentom či vynálezmi ohromujú ľudstvo dodnes. Ktorí to sú?

10. Leonardo Da Vinci

1

Vraj existuje príslovie, ktoré vraví, že vlas alebo slina Leonarda Da Vinciho by bol v dnešnej dobe umeleckým dielom sám o sebe a potešil by sa tomu nejeden vášnivý zberateľ. Pre znalcov umenia i obdivovateľov by bol akýkoľvek jeho telesný pozostatok nesmierne cenný a jeho hodnota by sa dala prirovnať k hodnote napríklad klincov, ktorými bol ukrižovaný Ježiš.

Život tohto kreatívneho umelca sa začal 15. apríla 1452. Majster bol nesmierne flexibilný človek, venoval sa výtvarnému umeniu, sochárstvu, modelovaniu, projektovaniu, ale aj matematike či chémii. Nie nadarmo je preto považovaný za najväčšieho muža svojich čias.

9. Alexander Veľký

2

Macedónskemu kráľovi nepatrí prívlastok „Veľký“ len tak pre nič, za nič. Samozrejme to veľkolepo vysvetľuje to, že mal moc, slávu a že stál na čele impéria. No, to ale ma to i iné opodstatnenie. Alexander bol už vo veľmi mladom veku veľmi rozumný. Zmýšľal rozumne a strategicky. Už vo veku 16 rokov stál na čele Macedónie, zatiaľ čo jeho otec viedol dobývaciu výpravu. Po smrti otca nastúpil na trón, mal vtedy len 20 rokov. Viedol armádu, vytvoril vojenské stratégie a to bez nejakého vzdelania. Toto svedčí o tom, že jeho inteligencia bola skutočne veľká.

8. Michelangelo

3

Rovnako ako Leonardo Da Vinci, tak aj Michelangelo sa považuje za majstra vo svojom odbore. Jeho umelecké diela sú nesmierne cenné a nadčasové. Jeho najznámejšie dielo sa nachádza na strope Sixtínskej kaplnky a čo je obdivuhodné nie je len krásna maľba, ale i samotný fakt, že takú veľkolepú maľbu dokázal namaľovať na strop. Najmä keď si vezmeme to, že maľba je dosť náročná i keď sa tvorí na plátno. Majster Michelangelo má však oveľa viac diel a všetky sú nadčasové, kreatívne a jedinečné.

Prečítajte si tiež:
Pri pohľade na tieto tetovania pod prsiami zabudneš na prsia!

7. William Shakespeare

William Shakespeare je považovaný za najväčšieho dramatika všetkých čias. Jeho diela sú populárne dodnes a takto to bude navždy. Dajú sa teda považovať za nesmrteľné. Shakespearovo umenie spočívalo v tom, že myslel úplne inak, ako ostatní a právom patrí k najinteligentnejším ľuďom v celej histórii.

Medzi jeho najznámejšie diela patrí Hamlet, Othello, Macbeth, Skrotenie zlej ženy či najväčší milostný príbeh všetkých čias – Rómeo a Júlia. Okrem dramatickej tvorby sa venoval i skladaniu básni.

Zaujímavé veci, si môžeš (nielen) o Williamovi Shakespeareovi prečítať TU.

6. Adolf Hitler

5

Nacistického vodcu pozná svet ako megalomaniaka, ale Adolf Hitler bol veľmi inteligentný. Bol dobrým rečníkom, manipulátorom a stratégom. Áno, spôsobil holokaust a môže za milióny ľudských životov, no jeho genialita spočíva v tom, že on sám – jediný človek, dokázal zmanipulovať a ovládať celú krajinu. Škoda, že svoju genialitu nevyužil inak, lepšie.

Pokračovanie na ďalšej strane

5. Galileo Galilei

6

„A predsa sa točí,“ povedal tento taliansky filozof, astronóm, fyzik a matematik – Galileo Galilei. Venoval sa predovšetkým skúmaniu a analyzovaniu vesmíru. Dokázal pochopiť súvislosti, ktoré iní v tom čase nechápali. Na základe svojho jedinečného zmýšľania došiel k mnohým záverom a to bez toho, aby mal na to nejaké technológie.

Prečítajte si tiež:
Chcete úspešnejší nový rok? Zabezpečí vám ho odhodlanie a motivácia

4. Gottfried Wilhelm Leibniz

7

Tento nemecký fyzik, diplomat a matematik mal neskutočnú logiku a brilantnú myseľ, vďaka čomu sformoval integrálny počet či algebru. Tým umožnil všetkým ľuďom vo svete lepšie a hlbšie pochopiť matematiku.

3. Sir Isaac Newton

8

Ďalší významný fyzik a matematik. Tento muž sformoval nielen zákon o gravitácii, ale jeho objavy v matematike, optike a mechanike sa stali základmi pre modernú fyziku. Priniesol svetu množstvo poznatkov, ktoré ľudstvo využíva dodnes.

2. Albert Einstein

9

Ľudia považujú Alberta Einsteina nielen za najinteligentnejšieho človek minulého storočia, ale radia ho medzi najväčšie mozgy všetkých čias. A to právom. Sformoval všeobecný zákon relativity, ktorým sa preslávil na celom svete a stal sa tak vplyvným vedcom dvadsiatého storočia. Jeho meno sa stalo synonymom pre nekončiacu genialitu.

1. Thomas Edison

10

Muž, ktorý priniesol svetu svetlo – lepšie povedané vynašiel žiarovku, je považovaný za jedného z najproduktívnejších a najvýznamnejších ľudí vôbec. Pod jeho menom je zaregistrovaných viac než 1 692 patentov a ďalšie tisíce sú registrované jeho firmami. Okrem žiarovky vynašiel napríklad gramofónovú platňu, fonograf, dynamo a mnoho ďalších.

Zdroj: wonderslist.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií