Toto je 10 najšpinavších veci, ktorých sa denne dotýkame

Toto je 10 najšpinavších veci, ktorých sa denne dotýkame

Hoc ich na prvý pohľad nevidíme, sú všade – baktérie.

Úplne sa im vyhnúť nedá, no je dobré vedieť, kde sa koncentrujú najviac, aby sme si dávali väčší pozor.


Kľučka

Aj keď moderné dvere už zvyknú byť vybavené tlačidlom na otváranie, ktoré je navrhnuté tak, aby boli voči baktériam rezistentné, nie vždy je to celkom tak. Väčšina dverí ma stále kľučku, ktorá túto ochranu nemá. Najhoršie sú na tom však kľučky od verejných toaliet.

 

Úchytka na chladničke

Pravdepodobne si nikdy nečistil úchytku na svojej chladničke, no mal by si to zvážiť, pretože je zamorená najmä baktériami, ktoré sa vyskytujú v mäse. Dôvod je ten, že ľudia častokrát vytiahnú mäso, pripravia si z neho pokrm a následne ho odložia späť do chladničky bez toho, aby si predtým umyli ruky.

 

Tlačidlo na semafóroch

Ak sa toto tlačidlo na semafóre nachádza, človek ho stačí viackrát (hoc ho stačí stlačiť raz). Zistilo sa, že na ňom vyskytuje vysoká hladina ATP, čo je molekula, ktorá signalizuje prítomnosť kvasiniek, baktérií, alebo plesní.

 

Bankomaty

Štúdie zistili, že na bankomatoch sa vyskytuje vysoká hladina bacilov a baktérií, ktoré spôsobujú rôzne ochorenia a hnačku. Ide totiž o baktérie, ktoré sa nachádzajú aj verejné toalety. Takže ak nabudúce budeš vyťukávať PIN, predstav si, že je to rovnako nechutné, ako keby si držal záchodovú misu z toalety niektorého obchodného domu.

Pokračovanie na ďalšej strane

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Mamička požiadala syna po hraní vonku, aby odtlačil ruku do Petriho misky. Výsledok stojí za to!
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*