fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toto je 10 najšpinavších veci, ktorých sa denne dotýkame

Máte tip? napíšte nám mailom

Hoc ich na prvý pohľad nevidíme, sú všade – baktérie.

Úplne sa im vyhnúť nedá, no je dobré vedieť, kde sa koncentrujú najviac, aby sme si dávali väčší pozor.

Kľučka

Aj keď moderné dvere už zvyknú byť vybavené tlačidlom na otváranie, ktoré je navrhnuté tak, aby boli voči baktériam rezistentné, nie vždy je to celkom tak. Väčšina dverí ma stále kľučku, ktorá túto ochranu nemá. Najhoršie sú na tom však kľučky od verejných toaliet.

 

Úchytka na chladničke

Pravdepodobne si nikdy nečistil úchytku na svojej chladničke, no mal by si to zvážiť, pretože je zamorená najmä baktériami, ktoré sa vyskytujú v mäse. Dôvod je ten, že ľudia častokrát vytiahnú mäso, pripravia si z neho pokrm a následne ho odložia späť do chladničky bez toho, aby si predtým umyli ruky.

 

Tlačidlo na semafóroch

Ak sa toto tlačidlo na semafóre nachádza, človek ho stačí viackrát (hoc ho stačí stlačiť raz). Zistilo sa, že na ňom vyskytuje vysoká hladina ATP, čo je molekula, ktorá signalizuje prítomnosť kvasiniek, baktérií, alebo plesní.

Prečítajte si tiež:
Pri pohľade na tieto silné protifajčiarské reklamy si určite rozmyslíš, či si pripáliš ďalšiu cigaretu

 

Bankomaty

Štúdie zistili, že na bankomatoch sa vyskytuje vysoká hladina bacilov a baktérií, ktoré spôsobujú rôzne ochorenia a hnačku. Ide totiž o baktérie, ktoré sa nachádzajú aj verejné toalety. Takže ak nabudúce budeš vyťukávať PIN, predstav si, že je to rovnako nechutné, ako keby si držal záchodovú misu z toalety niektorého obchodného domu.

Pokračovanie na ďalšej strane

Diaľkový ovládač

Zatiaľ čo čistota na diaľkovom ovládači, ktorý máš doma, závisí viac-menej od tvojej osobnej hygieny, bolo zistené, že ovládače v nemocniciach, či hoteloch sú posiate baktériami. Nielenže ich štrbiny sú plné mikroorganizmov, ukázalo sa, že sa na nich nachádza i moč a spermie. Nechutné, čo povieš?

 

Záchodová misa

Štatistiky tvrdia, že na 1 palci štvorcovom (1 palec = 0,025m) sa vyskytuje približne 295 baktérií.

 

Mobil

Mobily sú niekoľkonásobne špinavšie než záchodové misy. Dôvodom je to, že produkujú teplo a tiež majú štrbiny, kde sa baktérie s obľubou usádzajú.

mobil

Pokračovanie na ďalšej strane

Peniaze

To, že peniaze sú plné baktérií prekvapením určite nie je, keďže sa točia a denne prejdú cez ruky mnohým ľuďom. Vedci v Ohiu sa rozhodli analyzovať náhodne vybrané bankovky a zistili, že väčšina bankoviek obsahuje dostatočné množstvo baktérií na to, aby človeku so slabým imunitným systémom, spôsobili zdravotné problémy.

Prečítajte si tiež:
Víkend meteorických rojov! Vybehni von a pozoruj krásu nočnej oblohy!

 

Eskalátory

Eskalátorom patrí popredná priečka v rebríčku miest, ktoré sú zamorené baktériami. Najviac baktérií je na zábradlí, takže nabudúce zváž, či sa ho chceš chytiť.

 

Detské ihriská

Nie je nič viac znečistené než detské ihriská. Deti tak plačú, slintajú, krvácajú, či sa nebodaj pocikajú… A kto chodí na tieto ihriská upratovať? Nikto. Takže sa to tam baktériami parádne hemží.

 

Zdroj: staypositive.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií