fbpx
Týchto 10 songov otriaslo v roku 1996 hudobnou scénou

Týchto 10 songov otriaslo v roku 1996 hudobnou scénou

Od roku 1996 ubehlo 20 rokov a my sme sa rozhodli troška vrátiť v čase a ukázať vám, čo otriaslo hudobnou scénou v tom roku.

V roku 1996 sa zrodili okrem iných aj kapely Nightwish, Skillet, Sum41, alebo Linkin Park. Comeback v tomto roku zažili kapely The Monkees, Poison a Kiss (v pôvodnej zostave). A teraz už najväčšie hity roku ’96.

Spice Girls – Wannabe

Najznámejšia pesnička tejto (vtedy) dievčenskej kapely. Tento song je dokonca tak známy, že údajne ho poslucháči dokážu rozoznať už po pár sekundách. Otázne však je, či po tých necelých 3 sekundách, čo ju rozoznajú, ju aj dopočúvajú.

 

 

Toni Braxton – Unbreak My Heart

Srdcervúci doják, ktorý rozplakal nejedno oko, je z pera Diane Warren, ktorá je úspešná autorka a viackrát bola nominovaná na ceny Grammy a aj Zlatého glóbusu. Ide o asi najznámejšiu pesničku Toni Braxton, ktorá ja známa ako v Amerike, tak i v Európe.

 

Backstreet Boys – I’ll Never Break Your Heart

Chlapčenská kapela, ktorá po tomto hite prerazila v Európe, bola srdcovou záležitosťou mnohých dievčat. Sladkí chlapci, sladké piesne… No, keď sa tak pozerám na klip, tlačia sa nám slzy do oči…

…že ich niekto mohol milovať, keď vyzerali takto:

 

Céline Dion – Because You Loved Me

Kanadská speváčka túto skladbu nahrala na svoj v poradí 4. album v angličtine, Falling into You. Skladba ovládla hudobné rebríčky nielen v USA a Kanade, ale v mnohých krajinách po celom svete.

 

Los del Rio – Macarena

Španielsky song, z ktorého poznáš iba refrén a zbytok pesničky len dávaš freestyle. Macarena síce vyšla na albume A mí me gusta, ktorý vznikol už v roku 1993, no celosvetový úspech zaznamenal v roku 1996. A ak náhodou nevieš o čom táto pieseň je, tak je o žene menom Macarena.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  EGO - GTA - LIFESTYLE Prvý európsky rapový klip, ktorý bol natočený kamerou s 360 stupňovým záberom!

Tento rok bol plodný aj na československej hudobnej scéne. Viac sa dočítaš na druhej strane.

Google+ Linkedin
Klocher

Autor:

Magazín, ktorý tvoríme spolu