fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

10 spôsobov, ako sa s partnerom udobríš po akejkoľvek hádke

Máte tip? napíšte nám mailom

Vzťahy sú v niektorých chvíľach naozaj veda a rozdielne očakávania vedú často k hádkam a sporom. Možno sa aj tebe občas stane, že si s nejakým nedorozumením nevieš dať rady. Existuje však niekoľko vecí, ktoré ak spravíš, nikdy nimi nešliapneš vedľa.

1. Počítaj do 10

Naozaj to pomáha. Vážne. Ak počuješ alebo vidíš niečo, čo sa ti nepáči a nevieš sa s tým stotožniť, zhlboka sa nadýchni, zatvor oči a počítaj do desať. Nechceš predsa ublížiť svojmu partnerovi v tomto emóciami naplnenom momente, však?

2. Vymyslite si svoj vlastný „stop“ signál

Ak sa blížia vaše nezhody k vrcholu, je dôležité ich včas zastaviť – napríklad aj vaším stop signálom, ktorý obaja poznáte. Môže to byť gesto alebo len zábavné slovo. Je len na vás, čo si spolu vyberiete.

3. Nesnaž sa vyhrať

Je to to, čo naozaj chceš? Nemusíš mať vždy za každých okolností pravdu. Neexistuje nič ako „dobré a zlé,“ existuje len tvoj názor a jeho názor.

4. Niektoré veci nestoja za to, aby si o ne bojovala

Je úplne normálne, že ak pochádzate obaja z rozdielnych rodín a prípadne aj kútov Slovenska, tak si budete musieť zvyknúť na iné spôsoby. Niektoré veci však naozaj nestoja za to, aby si za každú cenu bojovala a snažila si presadiť svoje.

Prečítajte si tiež:
Fantastická správa! Dodržujte týchto 10 pravidiel a vaše rezané kvety vám vydržia oveľa dlhšie čerstvé

5. Nezabudni na liečivé objatie

Ak ťa tvoj partner nahnevá, akýkoľvek fyzický kontakt s ním je pre teba zrejme nepríjemný. Potrebuješ však opak – potrebuješ sa ho dotýkať a objímať ho, aby si si pripomenula, že je to človek, ktorého miluješ.

Ďalšie rady nájdeš na druhej strane článku.

Vzťahy sú v niektorých chvíľach naozaj veda a rozdielne očakávania vedú často k hádkam a sporom. Možno sa aj tebe občas stane, že si s nejakým nedorozumením nevieš dať rady. Existuje však niekoľko vecí, ktoré ak spravíš, nikdy nimi nešliapneš vedľa.

6. Rob niečo nemožné

Pri hádkach si často vyčítame veci, ktoré sa stali už dávno predtým, prípadne úplne malichernosti. Ak náhodou neumyje riad, je to preto, lebo sa v kuchyni nikdy ani neukázal. Ak zabudne na tvoj sviatok, je to preto, lebo sa o teba nikdy nezaujímal. Skús sa pozrieť na veci aj z jeho perspektívy.

7. Je v poriadku ísť do postele nahnevaný

Aj keď sa okolo nás hovorí všeličo, odborníci tvrdia, že nie je ideálne riešiť spory hneď v ten deň. Dajte si obaja čas na vydýchnutie, premyslenie a skúste sa na to aj vyspať. Ako sa hovorí – ráno múdrejšie večera.

Prečítajte si tiež:
Evelyn začínala svoju kariéru videami, dnes je úspešná moderátorka

8. Nezabúdaj na humor

Nesnaž sa byť ironická alebo sarkastická, skús len prelomiť to napätie medzi vami nejakým ľahkým vtipom.

9. Poznaj svoju zodpovednosť

Vzťah prináša aj zodpovednosť, a tak ako aj v iných oblastiach života, aj vo vzťahu si zodpovedná za to, čo povieš alebo urobíš. Zhlboka sa nadýchni a uznaj svoju zodpovednosť za to, čo si spravila alebo povedala.

10. Doprajte si potešenie

Ak sa nachádzate v prostredí, ktoré je rovnako ako vy plné napätia, určite to na pohode ani tebe ani tvojmu partnerovi nepridá. Alebo ak ste hladní, smädní alebo unavení. Doprajte si potešenie a pohodu.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií