fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

10 úžasných skutočných príbehov o láske #3

Máte tip? napíšte nám mailom

Filmy nás neustále zasypávajú nerealistickými predstavami, čo sa týka lásky. Hovoria nám, že väčšina vzťahov je zlá, brutálna, hnusná a krátka. Ale nemusíte sa hneď cítiť depresívne. Prečítajte si nasledujúce skutočné príbehy o láske a verte, že vám viera v lásku už viac nebude chýbať.

Pokračovanie článku: 10 ÚŽASNÝCH SKUTOČNÝCH PRÍBEHOV O LÁSKE #2

6. Ako 100-ročný sa oženil so svojou vysnívanou ženou

V roku 1983 sa priatelia Forrest a Rose stretli na párty a obaja dúfali, že si budú môcť spolu zatancovať. Forrest bol už dvakrát vdovcom. Rose prišla o svojho manžela kvôli zákernej chorobe a nikdy nemala v úmysle sa znovu vydať. Ona potrebovala len spoločnosť. Dokonca napriek tomu, že žili 64 kilometrov od seba, veľmi sa usilovali, aby sa mohli pravidelne stretávať. Nasledujúce dve desaťročia Forrest vždy chodil vyzdvihnúť Rose na svojom aute napriek vzdialenosti, aby mohli ísť na rande a potom ju aj odviezol domov. V roku 2003 sa Forrest spolu s Rose presťahovali do mesta na pláži. Potom ju požiadal o ruku. Rose to odmietla, pretože si myslela, že to nemyslí vážne, keďže on mal 90 rokov a ona 80. Rose vždy žartovala, že sa za neho vydá, keď on bude mať 100 rokov. Pre Forresta to nebol žiadny vtip a ako sa jeho sté narodeniny blížili, tak sa Rose rozhodla prijať jeho žiadosť o ruku. Pár mal svadbu presne v deň Forrestových stých narodenín. Nádherný hotel, ktorý bol poblízku kaplnky, kde sa títo dvaja vzali, daroval novomanželom svadobnú cestu zadarmo s izbou s výhľadom na oceán. Gratulácie prichádzali z celého sveta, dokonca aj prezident Barack Obama a jeho manželka Michelle im popriali všetko najlepšie!

Prečítajte si tiež:
12 krokov na dosiahnutie vzťahu, ktorý si budete vážiť celý život
FOTO: Ilustračné (wikipedia.org)
FOTO: Ilustračné (wikipedia.org)

7. Pieseň pre zosnulú manželku

Niekedy tie najdojemnejšie príbehy o láske sú tie, ktoré pokračujú ďalej aj po smrti jedného z partnerov. Fred Stobaugh sa nikdy nepreniesol cez stratu lásky jeho života. Oženil sa s Lorraine v štáte Illinois v roku 1940. Ich spoločný život bol vždy úžasný a obaja boli veľmi šťastní. Mali 3 deti a 4 vnúčatá. Po 73 rokoch manželstva, Lorraine zomrela. Fred, ktorý ma dnes už 96 rokov, sa snažil žiť ďalej a skúšal si vyliečiť jeho zlomené srdce. Mesiac po svadbe jeho manželky sa prihlásil do miestnej súťaže v písaní piesní. Ako sám priznal, nebol žiadny muzikant a len ťažko dokázal rozpoznať hudobné tóny. Aj napriek tomu napísal jednu z najkrajších a najsrdcervúcejších piesní. Hudobnému štúdiu poslal len text piesne s listom. Štúdio bolo tak dojaté, že sa rozhodlo, že jeho pieseň si zaslúži uzrieť svetlo sveta.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií