fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Povinné čítanie pre všetkých: 10 vecí, ktoré ti tvoja mama nikdy nepovie

Mama – najdôležitejší človek v našom živote. Žena, ktorá obetovala svoj život, aby darovala život nám. Žena, ktorá po nociach nespávala a starala sa o nás. Žena, ktorá nás utešovala a fúkala nám rany. Žena, ktorá nám vždy chcela len dobre… Aj napriek tomu všetkému sa k niekedy k vlastným matkám nesprávame najlepšie a nevážime si ich.

Mama nás deväť mesiacov nosila pod svojím srdcom, v bolestiach nás porodila a starala sa o nás najlepšie, ako vedela. My to však občas nedokážeme oceniť a povieme jej aj veci, ktoré ju rania, pričom ona sama nám toho dosť nepovie. Týchto desať vecí nepovie žiadna matka svojmu dieťaťu, no ver, že ich tak vníma a cíti…

 

6. “Sledovala som, ako spíš…”

Boli noci, kedy ešte o tretej ráno bola hore, pretože si plakal a nemohla ťa uspať. Sama padala únavou, no snažila sa, prosila ťa, aby si konečne zaspal. Keď si zaspal a uložila ťa, nešla si ľahnúť. Radšej sledovala, ako sladko spinká jej milované dieťa a cítila k tebe toľko lásky, ako nikto nikdy a to všetko napriek tomu, že ledva stála na nohách a držala otvorené oči.

 

7. “Nosila som ťa oveľa dlhšie než len deväť mesiacov…”

Každá mama svoje dieťa nosí omnoho dlhšie než 9 mesiacov a ani tá tvoja nie je výnimkou. Nosila ťa, pretože nebola iná možnosť. Naučila sa upratovať popritom, ako ťa držala vo svojom náručí. Nosila ťa na rukách, aj keď ťa uspávala a aj keď si už spal, pretože keby ťa položila, v momente by si sa rozplakal. Nosila ťa v náručí, kde ťa pevne objímala a dávala ti množstvo lásky.

 

8. “Ničilo ma, keď som ťa videla plakať…”

Nič jej netrhalo srdce viac, než keď ťa videla a počula plakať. Robila čo mohla, aby ťa utíšila a keď sa jej to nedarilo, považovala to za svoje zlyhanie.

 

9. “Vždy si bol v mojom živote na prvom mieste…”

Kvôli tebe občas nejedla, nespala, nemala čas dať si sprchu. To všetko preto, lebo tvoje potreby boli pre ňu omnoho dôležitejšie než tie jej. Dávala ti všetko, či si potreboval a mnohokrát bola na konci dňa úplne vyčerpaná a bez energie.

 

10. “Všetko by som to pre teba spravila zas…”

Aj keď byť mamou je to najnáročnejšia práca na svete a znamená to životné obety, množstvo energie, síl, sĺz, kvôli tebe by to zopakovala, pretože spomína si predovšetkým na všetku tú lásku a šťastie, ktoré ju vďaka tebe postretlo.

Mama toho pre teba skutočne spravila viac než dosť, tak choď a poďakuj sa jej za to.

Zdroj: Electro Piknik

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií