fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

104-ročná blogerka zaujala svet: “Zostáva mi niekoľko rokov, chcem si ich užiť!”

Máte tip? napíšte nám mailom

Blogerka zo Švédska neprekvapuje len vekom!

104-ročná Švédka, Dagny Carlsson, sa zúčastnila na viac pohrebov, než si je schopná pamätať, no sama na smrť nemyslí, práve naopak. Keď mala 99 rokov, zaobstarala si počítač a naučila sa na ňom pracovať. O rok nato sa rozhodla založiť blog, na ktorý denne postuje novinky zo svojho života. Vďaka tomuto rozhodnutiu sa dnes pýši titulom najstaršej blogerky sveta.

Dagny nie je ako ostatné starenky sveta, nepotrebuje načúvací prístroj ani chodítko. Cez deň si užíva a po večeroch bloguje na rôzne témy, napríklad spomína na svoje detstvo, opisuje svoj deň či vysvetľuje vznik švédskych tradícii alebo radí, ako hospodáriť s peniazmi. So svojimi sledovateľmi rada zdieľa i svoju záľubu v prírode, cestovaní a varení.

680

Jej blog za štyri roky zaznamenal vyše 2 milióny návštev a toto číslo stúpa čoraz viac, pretože Dagny už objavili nielen Švédi, ale vďaka Google celý svet. Okrem toho je táto babička pozývaná do rôznych talkshows či zábavných relácií a dokonca si zahrala i malú rolu vo filme.

Prečítajte si tiež:
Taxikár surovo vyhodil slepú ženu z taxíka. Prekážal mu pes

Blogerka tvrdí, že život, ktorý momentálne žije, je skvelou príležitosťou vynahradiť si nie príliš šťastné detstvo a dospievanie. Zároveň tak svetu ukazuje, že starí ľudia nepatria na druhú koľaj. Blogovanie však nie je jej jedinou záľubou, Dagny totiž prepadla i trendu online zoznamiek, kde sa snaží nájsť si partnera, s ktorým by mohla chodiť na tancovačky, no pri prezeraní profilov starších, v priemere 80-ročných pánov, sa sťažuje, že sú to len chlapci.

O tejto žene vznikol v roku 2015 aj dokumentárny film s názvom Život začína po stovke.

Zdroj: expressen.se

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií