fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jonah Larson z Etiópie má iba 11 rokov a vďaka háčkovaniu chce plniť deťom sny. Podporiť túto myšlienku môžete aj vy

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak si myslíte, že háčkovaniu sa venujú iba babičky, 11-ročný Jonah Larson z Etiópie vás presvedčí o opaku.

Jonah Larson sa stal hviezdou internetu vďaka svojmu (na jeho vek) veľmi netypickému koníčku – háčkovaniu. Venuje sa mu už od svojich 5 rokov a ako sám tvrdí „odkedy som objavil háčkovanie, stal som sa na ňom závislý”.

Priznáva, že všetko zo sveta háčkovania sa naučil sledovaním videí online. No sledovať je jedna vec a zručnosť druhá. A Jonahovi veru zručnosť nechýba.

Háčkované portfólio sa neustále rozširuje

Netrvalo dlho a k háčkovaným drobnôstkam sa pridali prikrývky, dečky na stôl, obrusy, šále, rukavice, čiapky či hračky. Nerobí mu problém vyrobiť čokoľvek podľa požiadaviek zákazníka.

Hoci by hľadal konkurenciu len márne, podnikať v tejto oblasti nie je vôbec jednoduché. Jonahovi pomohla mama, ktorá stála pri zrode jeho vlastnej značky Jonah´s Hands.

View this post on Instagram

County Fair Ribbons (age 5-6)

A post shared by Jonah’s Hands (@jonahhands) on

Potom, čo svoj tovar zverejnil na internete, spustilo sa háčkované šialenstvo. Jonah sa niekoľko mesiacov tešil z obrovského množstva objednávok. Tisíce ľudí si chcelo kúpiť ručne vyrobené vecičky a tým zároveň podporiť dobrú vec.

Nielenže má svojich verných odberateľov a fanúšikov, ktorí obdivujú jeho prácu, ale i takých, ktorí ho žiadajú o súkromné hodiny. O tom, že má zlaté ručičky, niet pochýb.

Zdroj: boredpanda.com

Podporíte Jonaha aj vy?

Jonah a jeho tvorba si vyslúžili na internete prezývku „zázračné háčkovanie zázračného dieťaťa”. V súčasnosti spolu s mamou pracuje na knihe Hello, Crochet Friends! 

V škole sa mu mimoriadne darí a dúfa, že sa jedného dňa stane chirurgom. „Mojím ďalším veľkým snom je návrat do Etiópie. Pomôžte mi vrátiť sa do vlasti, na miesto, kde to všetko začalo,” napísal na svojej oficiálnej webovej stránke Jonah. 

Zdroj: gofundme.com

Svoj talent sa rozhodol využiť na dobrú vec. Aj takýmto spôsobom sa snaží vyzbierať finančné prostriedky, aby mohol pomôcť plniť sny deťom v Etiópii. 

Talentovaného chlapca a jeho prácu môžete sledovať na Instagrame, kde má momentálne jedinečných 141 000 sledovateľov, ako aj na YouTube kanáli či na facebookovej stránke Jonah´s Hands.

Jonaha môžete podporiť aj na jeho oficiálnej webovej stránke ľubovoľnou sumou. 

Zdroj: boredpanda.com, gofundme.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií