Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toto sú najkrajšie prírodné kúpaliská na Slovensku

Prírodné jazerá, vodné nádrže a priehrady na Slovensku sú vhodným miestom na relax a oddych počas letných horúcich dní. 

Ak sa chcete schladiť a nechce sa vám cestovať k moru, vyskúšajte naše najkrajšie slovenské prírodné kúpaliská.

Slnečné jazerá Senec

Jazero je asi 2200 m dlhé a priemerná šírka je asi 400 m, jeho rozloha je 100 hektárov. Návštevníci tu nájdu široké možnosti ubytovania: hotely, penzióny, rôzne chaty, ale aj kempingy. Pre milovníkov športových aktivít sú tu okrem kúpania k dispozícii plážové ihriská, tenisové kurty, požičovňa športových potrieb, detské ihriská, futbalové ihrisko s umelým povrchom, vodný futbal či rybolov. Atraktivitu areálu zvyšuje aj celoročne otvorený akvapark s množstvom toboganov a bazénov, kde si môžu hostia prísť oddýchnuť.

Zdroj: krasneslovensko.eu

Zemplínska Šírava

Má výborné podmienky na kúpanie a vodné športy. Pláže sú štrkovité aj trávnaté. Nájdete tu požičovne člnkov, vodných skútrov a vodných lyží. Dovolenkujúci, ktorí majú radi vietor v plachtách, si tu môžu naplno vychutnávať krásu z rýchlej jazdy na windusurfingu.

Zdroj: kosiceregion.com

Liptovská Mara

Liptovská Mara je najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Vodné dielo medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom, ktoré sa nazýva aj “Liptovské more”, je súčasťou systému priehrad Vážskej kaskády. Je tiež známa svojou čistou vodou. Na jej brehu je aj obľúbený kemp. K dispozícii sú vodné športy, ako napríklad člnkovanie, vodné bicyklovanie, surfovanie či iné extrémnejšie vodné športy. Možná je aj vyhliadková plavba loďou.

Zdroj: pinterest.com

Jazero Beňatina

Beňatinské jazero, alebo tiež Beňatinský travertín, je unikátna prírodná pamiatka nachádzajúca sa v katastri východoslovenskej obce Beňatina, a to neďaleko ukrajinských hraníc. Ide o bývalý travertínový lom, ktorý zaplavila priezračná spodná voda vytvoriac prekrásne tyrkysové jazierko.

Zdroj: pinterest.com

Biokúpalisko Levočská dolina

Biokúpalisko v spišskom regióne nájdete v rekreačnej oblasti Levočská dolina pri meste Levoča. Nachádzajú sa tu tri prírodné bazény, avšak kúpať sa môžete iba v jednom z nich. Jeden z nich slúži na čistenie a filtráciu vody. V treťom biobazéne, respektíve jazere, sa prevádzkuje rybolov.

Zdroj: zlavy.levocskadolina.sk

Biokúpalisko Snina

V Snine je biokúpalisko vybudované už od roku 2010 v rekreačnom areáli Sninské rybníky. Filtrácia vody prebieha v biologickej zóne prostredníctvom vodných rastlín. Kúpalisko má celkovú kapacitu 1200 osôb. V čistiacich nádržiach je plytká voda, a tú zohrieva slnko. Do bazénov prúdi príjemne teplá voda.

Zdroj: dromedar.zoznam.sk

Zelená voda

Neďaleko Nového Mesta nad Váhom a len pár minút od diaľnice D1 je Zelená voda. Jazero vzniklo ťažbou štrku pred viac ako 30 rokmi. Voda je hygienicky bezchybná a je, samozrejme, vhodná na kúpanie. Vodná plocha s rozlohou 80 ha je využívaná nielen na kúpanie, v areáli si môžete zahrať tenis, volejbal, jazdu na bicykli, futbal či minigolf. Môžete si aj vyskúšať člnkovanie, windsurfing, kajak a ďalšie vodné športy.

Zdroj: slovakia.com

Kaďa v Liptovskom Jáne

Obec Liptovský Ján je známa veľkým množstvom liečivých termálnych prameňov. Kaďa patrí k najznámejším. Prírodný kráter s priľahlým bazénom, v ktorom vyviera silno mineralizovaná termálna voda s dokázateľnými liečivými účinkami pri reumatických chorobách, ochoreniach ženských orgánov, kožných ochoreniach či chorobách pohybového ústrojenstva.

Kúpanie v nej predstavujúce akýsi prírodný perličkový kúpeľ. Voda v Kadi je teplá, má okolo 20 °C. Keď sa vrátite z túry napríklad Jánskou dolinou, nie je nič lepšie, ako si ovlažiť nohy v liečivej vode. V pozadí predhorie Nízkych Tatier.

Zdroj: planetslovakia.sk

Horná Streda

Jazero Horná Streda leží asi 8 km severne od Piešťan pri vážskom kanáli. Jazero vzniklo ťažbou štrku a je obľúbené pre svoju výnimočne čistú vodu. Prístup k jazeru je od Hornej Stredy alebo z hlavnej cesty od Piešťan za letiskom, prípadne bicyklom po asfaltovej ceste pozdĺž kanála Váhu. Západný breh má upravené trávnaté pláže, športoviská a sezónne fungujúce stánky s občerstvením.

prírodné kúpaliská
Zdroj: sme.sk

Palcmanská Maša

Je najväčšia vodná nádrž na území národného parku Slovenský raj vytvorená na hornom toku rieky Hnilec. Stavba vodnej nádrže sa ukončila v roku 1956. Plocha je približne 85 hektárov. Na jej brehoch sa nachádzajú ubytovacie, športové a rekreačné zariadenia.

https://www.instagram.com/p/CCEn2cIBQnv/

Ružiná

Ružiná je vďaka výborným klimatickým pomerom a polohe na juhu stredného Slovenska považovaná za jednu z najteplejších priehrad na Slovensku. Vodná nádrž poskytuje pre rekreantov športové vyžitie. Môžu si tu zaplávať či zasurfovať. K dispozícii je možnosť zapožičať si člny a vodné bicykle, ale aj volejbalové ihriská a tenisové kurty.

Zdroj: spoznajvidiek.sk
Zdroj vypadni kamnavylet travelguide
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií