fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Existuje 12 divných psychologických dôvodov, kvôli ktorým sa do teba niekto môže zamilovať

Láska je veru zvláštna…

Existuje množstvo výskumov, ktoré hovoria o tom, na základe čoho sa ľudia zamilovávajú. Na základe čoho sa môže niekto zamilovať práve do teba? Môžu to ovplyvniť tieto faktory:

1. Ak ste si veľmi podobní

1

Aj keď sa zvykne hovorievať, že protiklady sa priťahujú, nie je to tak celkom pravda. Doktor Gian Gonzaga, ktorý je vedúcim výskumu, sa zameral na páry, ktoré sa spoznali na zoznamke, a vyjadril sa, že ak si sú partneri podobní, umožňuje im to chápať správanie toho druhého.

2. Ak sa podobáš na jej/jeho rodiča

2

Profesor David Perrett a jeho kolegovia z University of St. Andrews zistili, že niektorých ľudí priťahujú ľudia podobní jednému z ich rodičov.

3. Ak správne voniaš

3

Výskum, ktorý prebiehal na univerzite v Južnej Kalifornii, sa zameral na ovulujúce ženy. Ukázalo sa, že niektoré počas ovulácie preferovali pach z tričiek, ktoré predtým na sebe mali muži s vysokou hladinou testosterónu. Táto štúdia tiež dokázala, že niektoré ženy v čase ovulácie dávajú prednosť mužom so silnou čeľusťou.

4. Ak pôsobíš otvorene

4

Odborníci na reč tela sa zhodujú, že gestá a celkový postoj dokáže povedať viac než slová. Ak totiž máš ruky vo vreckách a ramená smerujú smerom dovnútra, je to signál, že nemáš záujem. Keď však stojíš uvoľnene a tvoje ruky sú voľné, vysielaš znamenie, že si dostupný.

5. Ak sa vzájomne pozeráte do očí

5

Pri výskume psychologičky Joan Kellerman z Univerzity v Massachusetts bolo požiadaných 72 ľudí, ktorí sa nikdy predtým nevideli, aby si vzájomne vo dvojiciach pozerali do očí po dobu dvoch minút. Títo ľudia neskôr tvrdili, že sa u nich objavili pocity vášne a lásky. To naznačuje, že pri dlhšom očnom kontakte s hoc neznámou osobou sa môžeš zamilovať.

6. Ak vyžaruješ teplo

6

John Bargh, psychológ z Yale, uskutočnil experiment, pri ktorom mala časť účastníkov v ruke teplý nápoj a časť studený. Tí, ktorých nápoj bol teplý, pôsobili na ostatných vľúdnejšie a viac ľudsky. Takže je väčšia pravdepodobnosť, že na rande uspeješ skôr s teplým čajom alebo kávou, než so zmrzlinou.

Pokračovanie na ďalšej strane

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií