fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Existuje 12 divných psychologických dôvodov, kvôli ktorým sa do teba niekto môže zamilovať

Máte tip? napíšte nám mailom

Láska je veru zvláštna…

Existuje množstvo výskumov, ktoré hovoria o tom, na základe čoho sa ľudia zamilovávajú. Na základe čoho sa môže niekto zamilovať práve do teba? Môžu to ovplyvniť tieto faktory:

1. Ak ste si veľmi podobní

1

Aj keď sa zvykne hovorievať, že protiklady sa priťahujú, nie je to tak celkom pravda. Doktor Gian Gonzaga, ktorý je vedúcim výskumu, sa zameral na páry, ktoré sa spoznali na zoznamke, a vyjadril sa, že ak si sú partneri podobní, umožňuje im to chápať správanie toho druhého.

2. Ak sa podobáš na jej/jeho rodiča

2

Profesor David Perrett a jeho kolegovia z University of St. Andrews zistili, že niektorých ľudí priťahujú ľudia podobní jednému z ich rodičov.

3. Ak správne voniaš

3

Výskum, ktorý prebiehal na univerzite v Južnej Kalifornii, sa zameral na ovulujúce ženy. Ukázalo sa, že niektoré počas ovulácie preferovali pach z tričiek, ktoré predtým na sebe mali muži s vysokou hladinou testosterónu. Táto štúdia tiež dokázala, že niektoré ženy v čase ovulácie dávajú prednosť mužom so silnou čeľusťou.

4. Ak pôsobíš otvorene

4

Odborníci na reč tela sa zhodujú, že gestá a celkový postoj dokáže povedať viac než slová. Ak totiž máš ruky vo vreckách a ramená smerujú smerom dovnútra, je to signál, že nemáš záujem. Keď však stojíš uvoľnene a tvoje ruky sú voľné, vysielaš znamenie, že si dostupný.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Rozkošné bábätko s vtipným oteckom valcujú internet! NIČ VTIPNEJŠIE SI NEVIDEL!

5. Ak sa vzájomne pozeráte do očí

5

Pri výskume psychologičky Joan Kellerman z Univerzity v Massachusetts bolo požiadaných 72 ľudí, ktorí sa nikdy predtým nevideli, aby si vzájomne vo dvojiciach pozerali do očí po dobu dvoch minút. Títo ľudia neskôr tvrdili, že sa u nich objavili pocity vášne a lásky. To naznačuje, že pri dlhšom očnom kontakte s hoc neznámou osobou sa môžeš zamilovať.

6. Ak vyžaruješ teplo

6

John Bargh, psychológ z Yale, uskutočnil experiment, pri ktorom mala časť účastníkov v ruke teplý nápoj a časť studený. Tí, ktorých nápoj bol teplý, pôsobili na ostatných vľúdnejšie a viac ľudsky. Takže je väčšia pravdepodobnosť, že na rande uspeješ skôr s teplým čajom alebo kávou, než so zmrzlinou.

Pokračovanie na ďalšej strane

Láska je veru zvláštna…

Existuje množstvo výskumov, ktoré hovoria o tom, na základe čoho sa ľudia zamilovávajú. Na základe čoho sa môže niekto zamilovať práve do teba? Môžu to ovplyvniť tieto faktory:

7. Ak vlastníš psa

7

Na Michinagskej univerzite prebehol experiment, pri ktorom ženy čítali príbehy o mužoch. Kedykoľvek sa v príbehu objavil muž, ktorý vlastnil psa, ženy ho zhodnotili ako príťažlivého. Vedci predpokladajú, že je to preto, lebo vlastníctvo domáceho miláčika v ženách vzbudzuje pocit, že nemajú problém s dlhodobými záväzkami.

Prečítajte si tiež:
Rodičia chceli napodobniť profesionálne fotografie. Deti im to však skazili!

8. Ak si rovnako alebo o trocha menej príťažlivejší

8

V roku 1996 sa uskutočnila štúdia, kde boli účastníci zhodnotení podľa fyzickej príťažlivosti a následne boli náhodne poslaní na rande s iným účastníkom/účastníčkou. Tí, ktorí boli príťažlivejší, boli vo svojich hodnoteniach krutí, no ľudia, ktorí boli atraktívni rovnako či podobne, vo svojich hodnoteniach boli mierni.

9. Ak máš botox

9

Jedna z európskych štúdii, ktorá venovala pozornosť príťažlivosti a tvári, ukázala, že botox môže ženám pomôcť nájsť si partnera. Ženy, ktoré podstúpili nejaké skrášlenie, boli považované za mladšie, zdravšie a atraktívnejšie.

10. Hra na hudobný nástroj

10

Francúzski výskumníci prišli s faktom, že hra na hudobný nástroj je príťažlivá. V jednom experimente poslali na ulicu dvoch mužov, ktorí oslovovali na ulici ženy. Jeden mal v ruke športovú tašku, druhý puzdro na gitaru. Ženy boli otvorenejšie k mužovi s gitarou.

11. Ak nosíš červené oblečenie

11

Slovenský výskum ukázal, že ženy, ktoré nosia červenú farbu, viac lákajú mužov. Taktiež aj ženy priťahuje, ak túto farbu vášne vidia na opačnom pohlaví.

12. Ak máš strnisko alebo bradu

12

Austrálski vedci pri jednom experimente zistili, že ženy viac priťahujú muži so strniskom, než tí, ktorí sú oholení. Muži so strniskom či bradou pôsobia na ženy viac mužsky a to najmä počas menštruácie.

Zdroj: thisisinsider.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií