fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

12 krokov na dosiahnutie vzťahu, ktorý si budete vážiť celý život

Žiť celý život po boku s niekým nie je ľahká úloha. Aby sme boli šťastní a urobili svojho partnera šťastným, budeme musieť urobiť veľa tvrdej práce.

Pozrieme sa na niekoľko najdôležitejších vecí, ktoré musíme urobiť, aby sme svoj vzťah udržali silný (ale na ktoré mnohí z nás môžu zabudnúť).

1. Zaspať na ramene svojho partnera každý večer

Toto gesto je hlavne pre nás ženy veľmi romantické. Cítime sa chránené a príde nám to veľmi milé. Je to gesto, ktoré vidíme v každom romantickom filme, čítame o tom v každom románe pre ženy a chceme to zažiť aj my. Žiaľ, nie vždy sa vyspíme, ak máme úzku posteľ. No spať v náručí svojho milého stojí aj za bolesť chrbta alebo krátky spánok.

sleeping

2. Byť pozorný k sebe navzájom

Starať sa o partnera, aj keď je chorý, má zlý deň. Najdôležitejšie však je, ukázať starostlivosť, aj keď sa na svoju lásku  hneváme. Je to jeden z najdôležitejších prejavov lásky, ktorý je dôležitý pre každý vzťah.

3. Vždy hľadať kompromisy

Je lepšie dohodnúť sa na veciach, ako sa urážať, že nikdy nie je podľa mňa, alebo sa stále len prispôsobovať partnerovi. Vzťah by mal fungovať na kompromisoch. Môžeme pristáť aj na to, čo chce partner, inokedy môže partner pristáť na to, čo chceme my. Vždy sa dá nájsť cesta, ktorá urobí šťastných oboch.

4. Umožniť partnerovi chvíľku samoty

Aj keď chceme byť so svojím partnerom čo najviac, tak ako my, aj on potrebuje svoju chvíľku pre seba. Každý človek potrebuje voľnosť, pretože pri nedostatku voľnosti nám partner utečie za niekým iným.

5. Veriť v seba navzájom

Mať niekoho blízkeho, kto verí v naše sny je úžasný pocit. Taktiež by sme to mali dopriať aj svojmu partnerovi. S podporou a vierou milovaného človeka v nás dokážeme svoje sny dotiahnuť vyššie. Aj keď sa naše sny nemusia naplniť, po boku máme stále človeka, ktorému na nás záleží a ktorý v nás bude veriť za každých okolností.

Článok pokračuje na ďalšej strane

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií